آموزش نصب انواع درب ضد سرقت

آموزش نصب انواع درب ضد سرقت
star for rating star for rating star for rating star for rating star for rating (3 نفر) | 632 بار دیده شده | تاریخ انتشار: ۱۳۹۹-۱۱-۰۵ | توان:0
دسته بندی :   |   درب ضد سرقت | لیست قیمت

مراحل نصب درب ضد سرقت

در این مقاله سعی داریم تا مراحل نصب درب ضد سرقت را گام  به گام برای شما توضیح دهیم تا با پروسه نصب آشنا شوید زیرا نصب درب ضد سرقت کمی با نصب درب های معمولی فرق دارد .بنابراین قبل از خرید درب ضد سرقت نسبت به نصب آن آگاهی لازم را کسب کنید تا ابعاد درستی از درب را سفارش دهید.

نکته :قبل از هرکاری این را بدانید که نصب درب ضد سرقت باید با دقت بالایی انجام شود تا امنیت کامل به درستی برقرار شود بنابراین نصب را به عهده نصابان حرفه ایه این صنف قرار دهید.

ابتدا محل نصب درب را  اندازه بگیرید تا ابعاد چهارچوب منزل و یا درب اداره را داشته باشید تا در زمان خرید به فروشنده اطلاع دهید زیرا ابتدا باید فریم و چهارچوب درب برای قرار گرفتن درب ضد سرقت در درون آن فراهم شود.

نکته : تمامی اندازه ها باید دقیق و میلیمتری باشد زیرا کوچکترین خطا اندازه گیری باعث می شود کار نصب درب به درستی انجام نشود

نصب درب ضد سرقت

1- ساخت و نصب فریم درب ضد سرقت

در ابتدا برای نصب درب ضد سرقت باید فریم آماده شود.

 • برای خانه های نوساز ابتدا سعی کنید تمامی کار های ساخت و ساز انجام شود زیرا باید اندازه گیری ها دقیق و میلیمتری باشند.
 • چهارچوب در درون فریم قرار می گیرد و بهم جوش می خورند.
 • معمولا برای جا انداختن کامل درب ضد سرقت در فریم سفارش داده شده باید 2 یا 3 سانتی متر از ابعاد درب بزرگتر باشد .
 • زمانی که نصاب در محل حضور پیدا می کند ، نصب فریم درب شروع می شود.این فریم ها در دو اندازه 40 * 80 و یا 40 * 100 ساخته می شود.

ساخت و نصب فریم درب ضد سرقت

2- ساخت و نصب چهارچوب درب

 • قبل از سفید کاری باید چهارچوب نصب شود ولی در شرایطی که چهارچوب از قبل نصب شده ، می توانید بدون تخریب چهار چوب با کمی اصلاح و برش، درب را نصب کرد. فقط این نکته را در نظر بگیرید که اگر چهارچوب 3 سانتی متر کوچکتر از استاندارد درب های ضد سرقت باشد شاید مجبور به تعویض کامل چهار چوب باشید.پس حتما از ابعاد چهارچوب مطلع باشید.
 • برای اینکه فریم عملکرد بهتری  داشته باشد و به دیوار کناری و یا به پا گرد گیر نکند ، آن را به سمت بیرون خانه قرار می دهند.
 • چهارچوب درب را با ضد زنگ رنگ می کنند تا از پوسیدگی و زنگ زدگی جلوگیری کند.
 • چهارچوب درب نباید از جنس چوب باشد زیرا اولا به دلیل وزن بالای درب های ضد سرقت تحمل نگهداری درب برای مدت طولانی را داشته باشد و ثانیا به راحتی قابلیت شکسته شدن و تخریب را نداشته باشد ثالثا لولای درب ضد سرقت از جنس آهن می باشد پس باید به چهارچوب آهنی وصل شود.
 • قسمتی از چهار چوب که قفل درب در آن قرار می گیرد نیز باید از جنس آهن باشد تا در برابر آسیب و برش در امان باشد .

3- اندازه گیری محل نصب لولای درب

مرحله دوم بعد از نصب فریم و چهارچوب ، اتصال و اندازه گیری محل لولا ها بروی درب و چهارچوب می باشد.

 • معمولا تعداد لولای درب ضد سرقت سه عدد می باشد تا امنیت کافی را داشته باشد.
 • نوع مناسب لولا ، برای این نوع درب  از نظر متخصصین ، باید از نوع بلبرینگ باشد.
 • با توجه به وزن بسیار بالای درب ضد سرقت ، جنس لولا باید طوری باشد که بتواند این مقدار را به راحتی تحمل کند.

 • معمولا لولای درب از هر دو طرف چه بیرون و چه داخل خانه و یا دست کم از بیرون ، پنهان می باشدتا سارقین نتواند به درب آسیب برسانند.
 • ضخامت لولای درب ها امنیتی نسبت به درب های معمولی متفاوت می باشد . بال های لولا این نوع درب حدود 4.5 سانت و برای درب های معمولی حدود 3.5 سانت می باشد.

همانطور که می بینید لولای درب طوری طراحی شده است که در یک قالب قرار می گیرد و از دید پنهان می شود.

4-نصب قفل و دستگیره درب ضد سرقت

یراق آلات درب ضد سرقت که شامل قفل و دستگیره درب ضد سرقت می‌شود ، به صورت جدا پس از خرید درب ضد سرقت به مشتری تحویل داده می شود.
در دفترچه راهنمای درب ضد سرقت به طور کامل مراحل نصب قفل درب ضد سرقت به طور کامل توضیح داده شده است البته دقت داشته باشید که این فرآیند مستلزم داشتن دانش و مهارت کافی در زمینه نصب درب ضد سرقت می باشد.

محصولات مرتبط آموزش نصب انواع درب ضد سرقت

مقاله های مرتبط آموزش نصب انواع درب ضد سرقت

نصب و آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

نصب و آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت - به دلیل استحکام و مقاومت بالای ساختار درب ضد سرقت، استفاده از این نوع درب در خانه‌های نوساز امری قطعی شده است و می توان گفت امروزه در بسیاری از آپارتمان ها از درب ضد سرقت استفاده می شود.

آشنایی با انواع روکش درب ضد سرقت

آشنایی با انواع روکش درب ضد سرقت

روکش درب ضد سرقت یکی از اجزای اصلی درب ضد سرقت می باشد که باید توجه ویژه ای به آن داشت. درب ضد سرقت از دو روکش که بیرونی ترین لایه درب ضد سرقت می باشد ساخته می شود.

مشخصات فنی درب ضد سرقت و استاندارد های آن

مشخصات فنی درب ضد سرقت و استاندارد های آن

درب های ضد سرقت باید دارای استانداردهای خاصی باشند تا در به معنای واقعی ضد سرقت باشند در غیر این صورت تفاوتی میان این درب ها با مدل درب های ساده وجود نخواهد داشت.ویژگی های درب ضد سرقت استاندارد به شرح زیر میباشد...

انواع درب ضد سرقت ترک،چینی،ایرانی،در ضد سرقت چوبی،فلزی،PVC ...
نظرات شما درباره آموزش نصب انواع درب ضد سرقت
امتیاز:
هادی
۱۳۹۹-۱۱-۱۸
star for rating star for rating star for rating star for rating star for rating

مطلب خوبی بود. استفاده کردیم.