درب اتوماتیک | قیمت و فروش درب اتوماتیک

(6 نفر) | 3,250 بار دیده شده |
کمپانی ها
امروزه درب اتوماتیک یکی از نیازهای اصلی ساختمان ها ، مراکز و مجتمع به حساب می‌آید . در این مقاله قصد داریم به طور کامل به توضیح ویژگیهای درب اتوماتیک و راهنمایی های لازم جهت خرید درب اتوماتیک مناسب، انواع درب اتوماتیک موجود در بازار ایران،درب اتوماتیک شیشه ای،درب اتوماتیک پارکینگ،کرکره برقی و ... بپردازیم.

امروزه درب اتوماتیک یکی از نیازهای اصلی ساختمان ها ، مراکز و مجتمع به حساب می‌آید . در این مقاله قصد داریم به طور کامل به توضیح ویژگیهای درب اتوماتیک و راهنمایی های لازم جهت خرید درب اتوماتیک مناسب می پردازیم.

درب اتوماتیک چیست

درب اتوماتیک به درب هایی گفته می‌شود که برعکس درب های معمولی بدون آنکه با دست باز و یا بسته شوند، توسط سیستم الکترومکانیکی هوشمندی که بر روی درب نسبت به حرکت حساس می شود و درب به صورت خودکار و اتوماتیک باز و بسته می شوند ، به زبان تخصصی مدار فرمان این نوع درب که مانند یک برد الکتریکی است، از طریق دریافت سیگنال حرکتی توسط سنسور ها به مدار فرمان در منتقل می شود.

 بسیاری درب های اتوماتیک را به "درب های برقی" نیز می‌شناسند. اغلب  این درب ها سنسورهای چشمی در بالای درب، قسمت بیرون و داخل ساختمان قرار می‌دهند، که با نزدیک شدن فرد یا هر وسیله حرکتی دیگر تشخیص می‌دهد که درب باز یا بسته شود. البته باید توجه داشت که این سنسور ها دارای حساسیت های قابل تنظیم می باشد، که می توانید میزان نزدیک شدن فرد به درب و یا سرعت باز و بسته کردن درب را کاملاً بر حسب نیاز مشتریان تنظیم نمود.

درب اتوماتیک به نوعی از درب گفته میشود که بدون اینکه نیازی به لمس درب داشته باشید درب خود بوسیله تشخیص خودکار(اپراتور) و یا بوسیله کنترل ریموت دستی که البته نیروی الکتریکی را در بر دارد باز و بست میشود. درب اتوماتیک به دو صورت میتواند کار گذاشته شود که نوعی به طور افقی که اصولا درب های شیشه ای هستند و نوعی دیگر به طور عمودی میباشد که معمولا درب های کرکره ای هستند و ورودی های پارکینگ را شامل میشوند. حال در ادامه با انواع مختلف درب های اتوماتیک بهتر آشنا میشویم.

انواع درب اتوماتیک موجود در بازار ایران

به طور کلی دربهای اتوماتیک موجود در صنف ساختمان و شرکت های فروش درب اتوماتیک به سه دسته تقسیم می‌شوند که با توجه به نوع کاربرد و نیاز مشتریان اقدام به توزیع و فروش می‌کنند. انواع درب اتوماتیک پرفروش در بازار ایران شامل موارد زیر میباشد که هرکدام زیرمجموعه‌های خودشان را دارند که در ادامه به توضیح جزئیات آنها می‌پردازیم.

  • درب اتوماتیک شیشه ای
  • درب اتوماتیک کرکره ای
  • درب اتوماتیک تلسکوپی
  • درب اتوماتیک پارکینگ
  • کرکره برقی

درب اتوماتیک شیشه ای

مدل شیشه ای از پر طرفدار ترین و مورد استفاده ترین مدل های درب های اتوماتیک است چرا که علاوه بر کارکردی سریع که بوسیله اپراتور درب و نیروی برق انجام میشود دارای زیبایی ظاهری نیزهستند و جلوه زیبایی به نمای محیط خود میدهند. این مدل در بسیاری از مکان ها مانند بانک ها، ساختمان های تجاری، درمانگاه ها و بسیاری از جاهای دیگری که هستند مورد استفاده قرار میگیرند. درب اتوماتیک شیشه ای دارای اشکال و عملکردهای متفاوتی هستند. این نوع درب از پانل های شیشه های متحرک ساخته می شود.

برای آشنایی با انواع درب اتوماتیک شیشه ای به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

درب اتوماتیک کرکره ای

مدل کرکره ای هم همانند مدل قبلی بسیار پر مصرف است و از سری کاربردهای آن میتوان به استفاده به عنوان کرکره مغازه ها و یا درب پارکینگ اشاره کرد که به طور گسترده در سطح شهرها قابل رویت است. البته این مدل خود به انواعی، به نسبت استحکام و مقاومت تقسیم میشود که از مقاوم ترین آنها برای مغازه های اشیاء مهم همچون طلا فروشی نصب میگردد تا هر کسی توان باز کردن کرکره را نداشته باشد از جمله سارقین که مدام در کمین هستند. از دلایل استفاده بیشتر درب های اتوماتیک کرکره ای علاوه بر راحتی و سرعت کار میتوان به قیمت پایین این مدل اشاره داشت که هزینه را به صرفه میکند.

درب اتوماتیک تلسکوپی

این مدل درب به ظاهر شبیه درب های ساده اتوماتیک شیشه ای است اما اینطور نبوده و تفاوتی که در آن وجود دارد این است که این درب به علت تلسکوپی بودن باز و بست آن یعنی کارکردی شبیه به جمع و باز کردن تلسکوپ ها که در آن به کار رفته میتواند سریعتر و به عرض بیشتر باز و بسته شود و بدین صورت تعداد افراد بیشتری در هر لحظه قابل رفت و آمد میباشد که اصولا برای مکان های شلوغ و پر رفت و آمد کاربرد دارد.

نظرات شما درباره درب اتوماتیک | قیمت و فروش درب اتوماتیک
امتیاز: