درب اتوماتیک شیشه ای

| 1,233 بار دیده شده |
در این بخش شما با درب های اتوماتیک شیشه ای به صورت تخصصی تر و با جزییات بیشتر آشنا خواهید شد . انواع درب اتوماتیک مدل شیشه ای در بازار ایران به چند دسته کشویی که هر کدام کاربرد جداگانه و محل استفاده آن ها کاملا فرق دارند . همچنین شما می توانید با معرفی شرکت خود در این بخش مشتریان را راحت تر راهنمایی کرده و محصولات خود را به آنها معرفی کنید .

آشنایی با درب اتوماتیک شیشه ای و انواع آن

درب اتوماتیک شیشه ای امروزه در بسیاری از مکان های مختلف از جمله سازمان ها، شرکت ها، بیمارستان ها و دیگر موارد کاربرد دارد و دلیل استفاده زیاد از آن راحتی رفت و آمد مراجعه کنندگان میباشد چرا که هم به طور دو طرفه به دلیل شیشه ای بودن آن به سمت مقابل دید وجود دارد و باعث برخورد نداشتن ورودی ها با خروجی ها میشود و اینکه بدون وجود نیاز به لمس درب میتوانید داخل و خارج شوید که این شرایط از انتقال بیماری ها از طریق لمس درب جلوگیری به عمل می آورد.

برای مثال زمانی که بیماری را با آمبولانس به بیمارستان می آورند نیازی به گشودن درب ها به طور دستی نیست زیرا که هر درب به طور خودکار و بواسطه موتور نصب شده بر درب اتوماتیک باز شده و پرستاران میتوانند بیمار را به قسمت لازمه برده و با آن رسیدگی کنند.

در مثال دیگر زمانی که فردی داخل فروشگاه میشود و پس از انجام خرید میخواهد از فروشگاه خارج شود مطمئنا با دستانی پر شرایط باز کردن درب را ندارد و با وجود درب اتوماتیک به راحتی امر خروج صورت میپذیرد. درب اتوماتیک شیشه ای دارای انواع و جنس های مختلفی میباشد که توسط شرکت های مختلفی چه در داخل و چه در خارج کشور تولید شده و به دیگر کشورها صادر هم میشوند. در قسمت بعد با انواع درب های اتوماتیک شیشه ای آشنایی پیدا میکنید.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای موجود در بازار ایران

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

به نوعی از درب اتوماتیک شیشه ای گفته میشود که دارای بیشترین مصرف در سطح جهان است چرا که ساختار ساده ای دارد که مسیر ورود و خروج قابل تشخیص است.

  • درب اتوماتیک شیشه ای کشویی مخصوص بانک : برای اینکه بانک ها نسبت به مسیر ورود و خروج دارای امنیت کافی باشند برای درب های شیشه ای از شیشه هایی دارای جنس مقاوم استفاده میشود که دربرابر بسیاری از حملات مقاومت و پایداری بالایی از خود بروز میدهند و آرامش خاطر را به مشتریان و بانکداران اعتاء میکند.
  • درب اتوماتیک کشویی مخصوص تشعشعات : از این مدل درب کشویی که از جنسی متفاوت تشکیل میشود برای اتاق های خاص مانند عکس برداری اشعه ای و آزمایشگاه های مختلف دارای تشعشعات مختلف استفاده میشود که در ساختار شیشه آن از سرب بهره گرفته شده است تا که آسیب و تاثیری به بیرون از اتاق وجود نداشته باشد چرا که ممکن است عواقب جبران ناپذیری را وارد سازد.
  • درب اتوماتیک کشویی مثلثی : کابرد این درب بیشتر برای قسمت های کنج بیرونی ساختمان است یعنی زمانی که فرد به اولین قسمت از ساختمان میرسد بتواند بدون طی کردن مسافتی بیشتر تا مرکز ساختمان بلافاصله به آن ورود داشته باشد البته نوع مثلثی را در قسمت مرکزی هم به کار میبرند.
  • درب اتوماتیک مدل منحنی : این درب ساختاری شبیه به نوع مثلثی دارد که تفاوت آن بیشتر در ظاهر آن بوده و به شکل منحنی طراحی شده است و اینکه در مرکز و یا هموان وسط ساختمان به عنوان ورودی کاربرد دارد.
  • درب اتوماتیک بازویی (لولایی) : درب بازویی و یا به نوعی همان لولایی همانند درب های عادی باز و بست میشود با این تفاوت که دیگر نیازی به لمس درب نبوده و درب به طور اتوماتیک اینکار را انجام میدهد و این نوعی جالب از درب های اتوماتیک به شمار میرود.
  • درب اتوماتیک مدل فولدینگ : مدل ذکر شده شباهت خاصی به نوع قدیمی درب های اتوبوس های قدیمی دارد که درب اتوبوس برای بسته شدن (تا) میشد و مدل فولدینگ هم به همین شکل و البته به شکل اتوماتیک این کار را صورت میدهد که تنوعی در زمینه درب های اتوماتیک به شمار می آید.
  • درب اتوماتیک تلسکوپی : درب شیشه ای تلسکوپی به ظاهر مشابه درب کشویی ساده است اما در ساختار این درب در هر طرف از دو تکه استفاده شده که به سرعت باز و بست و راحتی آن کمک میکند.
  • درب اتوماتیک مدل چهار باله : مدل چهارباله بیشتر در مکان های بزرگ یعنی سالن ها و پاساژ های بزرگ که جمعیت زیادی را پذیرا بوده و یا موارد دیگری از این دست مورد نصب و استفاده قرار میگیرد. در این مدل افراد به طور چرخشی میتوانند از آن به طور همزمان ورود و خروج داشته باشند.

 

نظرات شما درباره درب اتوماتیک شیشه ای
امتیاز: