یراق آلات درب ضد سرقت

| 145,344 بار دیده شده |
درب ضد سرقت به عنوانی دربی که امنیت را تا حدودی تضمین میکند، از اجزایی تشکیل شده است که این اجزا عامل مشخص نمودن میزان کیفیت درب هم میشوند. اگر کیفیت برای مثال قفل درب ضد سرقت به عنوان بخشی از یراق آلات درب دارای کیفیتی پایین باشد به راحتی توسط سارقین قابل رمز گشایی خواهد بود. برای بالا بودن کیفیت یراق آلات آنها را از کشور ترکیه وارد میکنند هر چند که جنس های چینی هم به مرور خود را نمایان ساخته اند.

آشنایی با یراق آلات درب ضد سرقت

قفل درب ضد سرقت

قفل های درب ضد سرقت به انواع مختلفی تقسیم میشوند که هر کدام از آنها را به منظور آشنایی بهتر شرح میدهیم.

  • قفل ضد سرقت دو تکه

قفلی که در طی دو قسمت یکی در بالا و یکی دیگر در قسمت پایین تر قرار میگیرد و پر مصرف ترین مدل قفلی است که از کشور ترکیه به علت کیفیت بالا وارد میشود. قفل ضد سرقت دو تکه دارای سه زبانه میباشد و از ساختاری نه چندان پیچیده برخوردار است. مدل های ایرانی و چینی هم در بازار یافت میشوند که در حد نوع ترک نمیباشند و استفاده از آنها با اینکه هزینه شما را پایین می آورد اما در پی آن کیفیت درب شما را هم پایین خواهد آورد.

  • قفل ضد سرقت گاو صندوقی

در این مدل از سیلندر که آسیب پذیرترین و در واقع قسمت نقطه ضعف درب میباشد استفاده نمیشود تا درب از امنیت بسیار بالاتری بهره مند گردد و اینکه همانند مدل قبلی به صورت دو تکه در بالا و پایین درب قرار میگیرد.

  • قفل درب ضد سرقت چنگکی

قفلی که زبانه های آن به شکل چنگکی بوده و همانند مدل های قبلی از دو تکه برخوردار است و همچنین در ساختار آن سیلندر به کار گرفته شده است.

  • قفل درب ضد سرقت مولتی سیستم

این مدل که بهترین قفل برای سری درب های ضد سرقت به شمار میرود دارای یک سیستم مرکزی، و چند زبانه متحرک است که از بالا و پایین و کنار وارد چهارچوب میشوند. همچنین در ساختار آن از سیلندر هم استفاده شده است.

دستگیره درب ضد سرقت

قسمتی از درب که در زیبایی و راحتی درب کاربرد بسزایی دارد، قسمت دستگیره درب است که به دو نوع دستگیره اصلی در بازار تقسیم می شود.

  • دستگیره درب ضد سرقت نوع ثابت

این دستگیره همانگونه که از نامش مشخص است از حالتی ثابت برخوردار است که در کنار قفل و قسمت بیرونی درب قرار گرفته و از پشت پرس و محکم میشود. جنس این دستگیره ها میتواند بسته به جنس آن متفاوت باشد، مثلا جنس آلمینیومی از جنس آهنی گران تر است، ضمن اینکه میتوانید برای این دستگیره ها بنا به سلیقه و یا ست شدن با درب رنگ خاصی را انتخاب کنید.

  • دستگیره درب ضد سرقت نوع متحرک

این مدل به شکلی اهرمی است که میتوان به واسطه آن از بیرون بدون استفاده از کلید به داخل وارد شد و بهترین جنس هم برای آن میتواند آلمینیوم باشد.

چشمی درب ضد سرقت

به عنوان بخشی امنیت ساز در درب های ضد سرقت باید که دارای دیدی گسترده بوده تا امکان تشخیص و شناسایی را بالا ببرد. جنس بدنه چشمی از آلومینیوم یا آهن آبکاری شده است.

  • قفل شب بند و یا  قفل پستچی درب ضد سرقت

برای ایجاد امنیت بیشتر در درب های ضد سرقت از قفل های شب بند استفاده میکنند که البته امروزه کم کم جای خود را به مدل پستچی داده اند. وجود این قفل زمانی که قصد باز کردن درب را دارید و احساس خطر میکنید میتواند کاربردی باشد.

نظرات شما درباره یراق آلات درب ضد سرقت
امتیاز: