درب لابی شیشه ای

| 300,851 بار دیده شده |
کمپانی ها
خیلی از افراد برای انتخاب درب لابی خود به دنبال کم هزینه ترین و در عین حال زیباترین درب های لابی برای ورودی های ساختمان خود هستند. برای همین به دنبال درب های لابی میروند که از شیشه و چوب به طور ترکیبی در کنارهم برای طراحی و ساختن درب استفاده شده باشد.

درب لابی شیشه ای

درب لابی که در آن شیشه وجود داشته باشد اصولا بیشتر به صورت ترکیبی از درب چوبی و استفاده از شیشه در قسمت میانی درب ساخته میشود. درب لابی که در آن شیشه به کار میرود به علت قیمت پایین تر آن نسبت به درب لابی تمام چوبی که دارای قیمت بالاتری است مشتریان زیادتری را به خود جذب نموده است .

اینگونه درب های لابی به انواع بی شمار مختلفی طراحی و تولید میشوند و دلیل آن استفاده از طرح های متنوع زیادی است که در ساخت شیشه به کار میبرند. طرح های روی شیشه میتواند شکل گل، طاووس، مدل باستانی و یا هر مدل دیگری باشد که با رنگ های متنوعی که در این طراحی ها به کار میرود جذابیت خاصی را به ظاهر درب میخشند. معمولا برای ساخت این شیشه ها از بهترین کیفیت های شیشه استفاده میشود که مهمترین آن مدل استین گلاس است که بیشتر از همه مورد استفاده قرار میگیرد، استین گلاس ویژگی هایی دارد که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهید شد.

شیشه استین گلاس

این شیشه در برخی قسمت هایش بر دو نوع تراشیده شده و نشده به عنوان طراحی خود دیده میشود. که البته از شیشه های مختلفی چون اسیدواش، شیشه های رنگی با انواع مختلف، شیشه ساده، کریستال، رفلکس و غیره در طراحی شیشه های استین گلاس میتوان بهره برد.
شیشه های استین گلاس در واقع همان روش معرق شیشه هستند که تمام قطعات شیشه به صورت مجزا بوده و به وسیله لیدکیم به یکدیگر متصل میشوند، با استفاده از این روش زیباترین شیشه های ممکنه طراحی و ساخته شده اند.

شیشه های استین گلاس به طور استاندارد از سه لایه تشکیل میشوند که لایه اصلی آن به طور ترکیبی از فلز و قطعات کوچک شیشه است و برای شفافیت بیشتر در میان دو لایه شیشه ساده به کار برده میشود و لایه دیگر هم که به عنوان لایه محافظ شناخته میشود قسمت سوم آن میباشد. اگر قسمت سوم به جنس سکوریت تهیه شود امنیت بیشتری را به شیشه میبخشد به طوری که دیگر به راحتی قابل آسیب نخواهد بود. ضخامت شیشه استین گلاس که در درب به کار گرفته میشود به طور کلی در حدود 20 میلیمتر میباشد که این نوع به نسبت شیشه های عادی دارای دو برابر ضخامت بیشتر است.

شیشه استین گلاس به کار رفته در درب لابی هنگام تابش نور شکست نوری خاصی با ابعاد جالبی ایجاد میکند که سبب جذابیت و چشم نوازی در محیط داخل میگردد. به طور کلی درب های لابی شیشه ای با ساختار و جذابیت های منحصر به فرد خود سبب زیباتر شدن ظاهر محیط چه از داخل و چه از بیرون میشوند.

قیمت درب لابی شیشه ای

قیمت درب های لابی شیشه ای به نسبت طراحی و رنگ صورت گرفته بر روی آن دارای قیمت انحصاری خود خواهد بود که مسلما هر چه کیفیت طرح و رنگ آن بهتر باشد قیمت آن نیز بالاتر میرود. البته نمیتوان اشاره نکرد که ضخامت و اندازه به کار رفته از شیشه هم در قیمت آن تاثیر گذار است.

درب لابی شیشه خور

در رابطه با درب های لابی شیشه خور زمانی که افکار شما به چیزی بیش از امنیت سوق داده شود و در واقع بحث زیبایی درب لابی مطرح شود مطئنا یکی از بهترین گزینه ها انتخاب درب لابی شیشه خور است که شیشه میتواند با درب چوبی و یا فلزی ترکیب شده و جلوه زیبایی را ایجاد کند. انواع این شیشه ها میتواند شیشه طرح دار، شیشه رنگی، شیشه استین گلاس، شیشه حکاکی شده و یا شیشه اسیدکاری شده باشد که هرکدام از این شیشه ها جذابیت های خاص خود رائه میکنند.

ابعاد مختلف درب لابی شیشه خور

درب های لابی شیشه خور به مدل های تک لنگه، یک و نیم و دو لنگه یافت میشوند که هر کدام از این مدل ها به میزان خود امنیت را بر قرار میسازند. به طور دقیق تر یعنی به ترتیب درب های لابی دو لنگه در ابتدا و سپس درب های یک  ونیم و در نهایت تک لنگه دارای امنیت بیشتری به نسبت هم هستند که البته دلیل آن هم ضخامت به کار رفته در ساختار این درب ها میباشد که همانطور که گفته شد درب دو لنگه دارای ضخامت بیشتری به نسبت سایرین است. اندازه ابعاد این درب ها در تک لنگه دو در حدود عرض و ارتفاع 200 تا 210 سانتی متر و برای درب لابی یک  ونیم لنگه عرض 210 و ارتفاع 220 و همچنین برای درب لابی دو لنگه در حدود عرض و ارتفاع 220 تا 230 سانتی متر میباشد .

ویژگی های درب لابی شیشه خور

-    قابیلت به کار بردن انواع یراق آلات داخلی و خارجی با جنس های مختلف از جمله نیکل
-    قابلیت اجرای طرح های مختلف و متنوع در ظاهر درب های لابی شیشه خور که میتواند بر روی خود شیشه و یا چوب و یا فلز بسته به وجود هرکدام ازآنها به کار برد.
-    تعیین ابعاد درب به اندازه های مختلف که البته اصولا به واسطه نصابان درب و به میزان استاندارد تعیین میشود.
-    تغییر رنگ درب و شیشه که در صورت خستگی از رنگ موجود میتوان اینکار را صورت داد.
-    تغییر طرح درب و شیشه که یعنی علاوه بر رنگ میتوان طرح به کار رفته در درب را هم تغییر داد که این میتواند از ویژگی های برجسته درب های لابی شیشه خور باشد.

مزایای درب لابی شیشه خور

  • هزینه کمتر : درب های لابی شیشه خور حتی با اینکه دارای ظاهری زیبا هستند اما دارای قیمت پایین تری به نسبت درب های لابی تمام چوبی و یا تمام فلزی هستند و دلیل آن به کار رفتن شیشه در ساختار آنان است.
  • سفارش طرح دلخواه : از نکات مثبت انتخاب درب های لابی شیشه خور وجود انواع متفاوتی از آنها است که هر کسی بنا به سلیقه خود میتواند هر موردی را که به آن علاقه مند است و یا طرحی که خود میخواهد آن را ارائه کند را سفارش دهد.
  • زیبایی : زیبایی و جذابیت از عوامل مهم انتخاب سری درب های لابی از جمله نوع شیشه خور آن است که هر کس را ترغیب به انتخاب آنان میکند.
  • دارای امنیت : با اینکه شیشه را در ساختار این درب ها مشاهده میکنید اما جای نگرانی به لحاظ امنیتی وجود ندارد چرا که در ساختار این درب ها از چوب و یا فلز هایی با لایه های مقاوم در بین آنها به کار میرود و علاوه بر آن از جنس های مقاوم شیشه در برابر عوامل مختلف محیطی مورد استفاده قرار میگیرد که برای مثال ممکن است جنس استین گلاس باشد.

 

نظرات شما درباره درب لابی شیشه ای
امتیاز: