درب لابی | قیمت و فروش درب لابی

(18 نفر) | 648,514 بار دیده شده |
کمپانی ها
درب لابی یکی از مهمترین بخش های یک ساختمان به حساب می‌آید زیرا در هنگام ورود به ساختمان اولین جز که مورد توجه قرار می‌گیرد ، درب لابی می باشد. امروزه آمار استفاده از درب لابی نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده است ،به طوری  که یکی از ارکان خیلی مهم در ساختمان سازی به حساب می آید.

درب لابی چیست(تعریف درب لابی)

شاید برای خیلی از ما ها این سوال پیش بیاید که به چه دربی ، درب لابی گفته می‌شود. در واقع درب لابی به در ورودی ساختمان (درب ورودی لابی )گفته می‌شود که داخل ساختمان را از بخش فضای بیرونی مانند حیاط و یا حتی خیابان و کوچه جدا می‌کند .

درب لابی باید از ساختار و آلیاژ مستحکمی برخوردار باشد تا برابر هرگونه سرقت و دزدی مقاوم باشد .بنابراین امروزه درب ضد سرقت لابی در بازار یافت می شود. درب لابی در حالت معمولی از سه لنگه تشکیل می‌شود  که دو لنگه ی آن کنار درب به حالت ثابت قرار گرفته است و یک لنگه دیگر به عنوان درب اصلی شناخته میشود.

 ابعاد و اندازه های درب لابی به سایز چهارچوب بستگی دارد و اندازه استاندارد خاصی ندارد در هر طرح و اندازه که مشتری سفارش دهد ، درب لابی ساخته و نصب میشود.

معمولاً درب لابی از جنس چوب، فلز، شیشه ، استیل و یا ترکیب آنها ساخته می‌شود .

درب لابی چوبی

درب لابی چوبی یا همان درب لابی تمام چوب  نوعی از انواع درب لابی می باشد. برای ساخت این درب از چوب استفاده می‌شود،  اما یک فرق با بقیه درب های لابی چوبی دارد.این تفاوت این است که در این مدل از هيچ چيز ديگه ای به غیر از چوب برای ساختن آن استفاده نمی‌شود و چوب های زیاد و مختلفی برای ساخت درب لابی تمام چوب به کار گرفته می‌شود.

مهم ترین انواع چوب برای ساختن درب لابی چوبی یا تمام چوب ، استفاده از چوب های طبیعی روس ، راش ، بلوط و ... می باشد که در طول سه مرحله در دماهای خاص خشک میشوند که باعث عمر بالا و جلوگیری از تاب درب میشود.

درب لابی فلزی

استفاده کردن از فلزات برای ساخت درب لابی بسیار زیاد شده است،به دلیل اینکه قیمت درب لابی چوبی یا تمام چوب خیلی گران است و استفاده کردن از چوب برای ساختن درب لابی امنیت آن را کمی کاهش می‌دهد و درب لابی فلزی امنیت بیشتری نسبت به درب چوبی دارد.جالب است بدانید در بعضی از نمونه ها قیمت درب لابی فلزی بالاتر از قیمت درب چوبی می‌شود.

درب لابی استیل

درب لابی استیل در واقع یک نوع از درب لابی فلزی به شمار می رود.درب های لابی استیل اکثرا ظاهری زیبا و با شکوهی دارند.معمولی ترین درب استیل،استیل درب پروفیلی است که جنس براقی در حالت عادی دارد.  اما در بعضی مواقع برای به دست آوردن پروفیل مات ، با دستگاه و ابزار آلات مخصوص آن را خش دار می‌کنند.لازم به ذکر است با توجه به تجهیزاتی که برای خش زنی استفاده می‌شوند و نوع آن ها ،کیفیت های متفاوتی نیز دارند.خش زنی ای مطلوب می آید که عمق منظم،مناسب و هم راستایی داشته باشد.

جالب است بدانید از استیل به عنوان یک ماده اولیه برای ساخت انواع درب ها نیز استفاده می‌شود.

شاید برای شما جالب است که بدانید درب های لابی در دو نوع در بازار یافت می‌شوند.نوع اول که اندازه بزرگتری دارند به صورت دو لنگه ای،هستند و دو لنگه آن با هم برابر است.نوع دوم که اندازه ی کوچک تری دارد هم دو لنگه ای است اما سایز لنگه های آن با یکدیگر متفاوت است.بنابراین با توجه به توضیحات داده شده باید اندازه و ابعاد استاندارد را قبل از خرید درب دانست و در حین خرید به آن ها توجه کرد

درب لابی تک لنگه

هر درب لابی یک لنگه معمولا سه لولا دارد.در بهترین درب های لابی تک لنگه از یونولیت در فضا های خالی جهت عایق صوتی و حرارتی استفاده می شود. ابعاد و دستگیره و درکوب درب ها به انتخاب مشتری تهیه می‌شوند.ضخامت ام دی اف هر درب لابی تک لنگه ۱۰ میلی متر و پهنای چهارچوب آن باید ۱۸ سانتی متر باشد.در اکثر مواقع رنگ چهار چوب ها الکترواستاتیک است.طبق آمار نشان داده شده ، بهترین رنگ رویه پلی یورتان برند گنج ترکیه است که فروش بسیار بالایی دارد و در بین مشتریان خود بسیار محبوب است.

درب لابی دو لنگه

همان طور که می‌دانید زمان تولید درب لابی دو لنگه از زمان تولید درب لابی تک لنگه بیشتر است به دلیل پهنای زیاد درب های دو لنگه و همچنین استفاده از قفل های مخفی ضد سرقت در این درب ها،از  امنیت بالایی برخوردار هستند.همچنین به دلیل داشتن ابعاد بسیار بزرگ،نصب کردن آن نیز زمان زیادی صرف می‌کند.معمولا طبق مشخصات فنی،درب های چوبی که از عرض کمتر از ۱۵۵ سانتی متر برخوردار هستند به نام درب لابی یک و نیم لنگه ای نام برده می‌شود.در درب های یک و نیم لنگه ای می توان ۹۵ بازشوی اصلی و ۴۵ سانتی متر را برای لت کوچک در نظر گرفت،اما با توجه به نوع،مکان و دیزاین ساختمان ها،معمولا عرض های مختلفی برای درب ها در نظر گرفته می‌شود.

درب لابی پارکینگی

درب های لابی به درب های یک لنگه و دو لنگه پارکینگی تقسیم بندی میشود. توجه داشته باشید که عرض  درب ورودی ساختمان هیچ وقت نباید کمتر از ۲۰۰ سانتی متر باشد.
در کل می توان درب حیاط،درب پارکینگ و درب باغ را در یک دسته بندی قرار داد،چون این نوع درب ها دو لنگه ای هستند ولی با توجه به مکان،استفاده و ... اندازه و طرح درب باید با سیستم ساختمان و مکان مطابقت داشته باشد.

درب های پارکینگ در ارتفاع های ۲۲۳ و ۲۴۰ و در عرض های ۲۶۵ ،۳۱۵ و ۳۵۰ سانتیمتر در بازار  موجود هستند.اندازه استاندارد درب های پارکینگی  می‌تواند در اندازه های گفته شده به صورت دو لنگه یا تک لنگه باشند.

در هنگام خرید درب لابی به چه نکاتی،توجه کنیم؟

درب لابی که به عنوان درب ورودی آپارتمان قرار میگیرد،جز مهم ترین قسمت منزل شما است. درب لابی که به عنوان درب ورودی شناخته می‌شود نشان دهنده سبک زندگیتان است.درب ورودی خانه شما بر روی نگرش مهمان ،همسایه و ... درباره شما و خانه شما اثر می‌گذارد.
در نتیجه اگر دوست دارید ساختمان شما چهره ای زیبا از خودش نشان دهد،باید در انتخاب درب لابی آپارتمان خود بسیار دقت کنید.خرید درب ورودی آپارتمان معمولا در چهار گام انجام می‌گیرد.

  • گام اول باید بودجه خود را مشخص کنید تا بتوانید راحت تر درب مورد نظر خود را پیدا کنید.
  • گام دوم پیش‌بینی زمان برای انجام،ساخت و نصب به موقع درب در ساختمان است.
  • گام سوم تعیین مدل درب متناسب با دیزاین ساختمان شما است.معمولا باید سبک و مدل درب و ساختمان با هم یکی باشد.
  • گام چهارم تعیین دستگیره یراق آلات متناسب با سلیقه شماست.

چه عواملی بر قیمت درب لابی تاثیر می گذارد ؟

مثل سایر دربهای لابی قیمت درب لابی هم به عواملی مانند رنگ، ابعاد درب لابی ، نوع چوب ، فلز، شیشه و ... به کار رفته، طراحی درب و غیره بستگی دارد.

طراحی درب لابی :

اکثر درب های لابی مانند درب لابی چوبی به دلیل طرح های پیچیده ای که دارند، باید با چوب طبیعی ساخته بشوند. جالب است بدانید در گروه درب های لابی چوبی ، چوب روس نسبت به چوب های دیگر قیمت پایین‌تری دارد.

رنگ درب لابی :

یکی دیگر از عواملی که روی قیمت درب لابی تاثیر می گذارد ، رنگ درب لابی است . به عنوان مثال رنگ پلی اورتان باعث می‌شود که درب شما در برابر نور خورشید، رطوبت و غیره مقاوم تر شود. پس باعث افزایش قیمت درب لابی است.

ابعاد و انداره درب لابی :

یکی دیگر از نکات مهم تعیین قیمت درب لابی به صورت متری است. پس بنابراین ذکر کردن ابعاد درب برای تعیین و اعلام هزینه آن ضروری است. شرح این نکته مهم است که قیمت به عوامل دیگری مثل متریال هم بستگی دارد .
به عنوان نمونه ، درب لابی چوبی معمولا از ترکیب چوب یولکا  با سایر چوب ها مثل بلوط و راش تهیه می‌شود. در کمتر مواقعی ممکن است شاهد استفاده از ام دی اف در ساخت درب لابی باشید.
البته این چوب به دو دسته متفاوت یعنی دسته بندی ساسنا و یولکا تقسیم بندی شده است. ساسنا گره‌های زیادی نسبت به یولکا  دارد و مرغوب نیست ولی یولکا کیفیت بالاتری دارد . که می تواند روی قیمت درب لابی تاثیر مستقیم بگذارد.
ما پیشنهاد می کنیم بر اساس مدل انتخابی خود به صورت تلفنی قیمت درب ها را استعلام کنید و با کارشناسان فروش و نمایندگی درب لابی در ارتباط باشید. طبق آمار گرفته شده قیمت درب های قوس دار و هلالی شکل بیشتر از درب های صاف می باشد.

قیمت درب لابی بر اساس چه فاکتور هایی محاسبه می شود؟
یکی از فاکتورهای محاسبه قیمت درب لابی جنس و روکش آن می‌باشد که معمولاً روکش ها و جنس چوبی راش و گردو از نوع فلزی و شیشه ای گران تر می باشد. دیگر فاکتور یک لنگه و دو لنگه بودن درب لابی می باشد که تاثیر مستقیم بر روی قیمت دارد.
درب لابی در چه طرح و ابعاد و رنگهای موجود است؟
بسیاری از شرکت‌ها و تولید کنندگان درب لابی بر اساس سفارش مشتری محصولاتی در طرح ها و رنگهای متنوع به صورت سفارشی و آماده در خدمت مشتریان هستند. با مراجعه به صفحه درب لابی می توانید شرکت ها و محصولات آنها را مشاهده کنید (شرکت ها و محصولات فروش درب لابی)
نظرات شما درباره درب لابی | قیمت و فروش درب لابی
امتیاز: