درب لابی | قیمت و فروش درب لابی چوبی،شیشه ای

درب لابی چیست(تعریف درب لابی)

شاید برای خیلی از ما ها این سوال پیش بیاید که به چه دربی ، درب لابی گفته می‌شود. در واقع درب لابی به در ورودی ساختمان (درب ورودی لابی )گفته می‌شود که داخل ساختمان را از بخش فضای بیرونی مانند حیاط و یا حتی خیابان و کوچه جدا می‌کند .

دربی لابی یکی از مهمترین بخش های یک ساختمان به حساب می‌آید زیرا در هنگام ورود به ساختمان اولین جز که مورد توجه قرار می‌گیرد ، درب لابی می باشد. امروزه آمار استفاده از درب لابی نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده است ،به طوری  که یکی از ارکان خیلی مهم در ساختمان سازی به حساب می آید.

درب لابی باید از ساختار و آلیاژ مستحکمی برخوردار باشد تا برابر هرگونه سرقت و دزدی مقاوم باشد .بنابراین امروزه درب ضد سرقت لابی در بازار یافت می شود. درب لابی در حالت معمولی از سه لنگه تشکیل می‌شود  که دو لنگه ی آن کنار درب به حالت ثابت قرار گرفته است و یک لنگه دیگر به عنوان درب اصلی شناخته میشود.

 ابعاد و اندازه های درب لابی به سایز چهارچوب بستگی دارد و اندازه استاندارد خاصی ندارد در هر طرح و اندازه که مشتری سفارش دهد ، درب لابی ساخته و نصب میشود.

معمولاً درب لابی از جنس چوب، فلز، شیشه ، استیل و یا ترکیب آنها ساخته می‌شود .

آشنایی با انواع درب لابی:

درب لابی چوبی

درب لابی چوبی یا همان درب لابی تمام چوب  نوعی از انواع درب لابی می باشد. برای ساخت این درب از چوب استفاده می‌شود،  اما یک فرق با بقیه درب های لابی چوبی دارد.این تفاوت این است که در این مدل از هيچ چيز ديگه ای به غیر از چوب برای ساختن آن استفاده نمی‌شود و چوب های زیاد و مختلفی برای ساخت درب لابی تمام چوب به کار گرفته می‌شود.

مهم ترین انواع چوب برای ساختن درب لابی چوبی یا تمام چوب ، استفاده از چوب های طبیعی روس ، راش ، بلوط و ... می باشد که در طول سه مرحله در دماهای خاص خشک میشوند که باعث عمر بالا و جلوگیری از تاب درب میشود.

درب لابی فلزی

استفاده کردن از فلزات برای ساخت درب لابی بسیار زیاد شده است،به دلیل اینکه قیمت درب لابی چوبی یا تمام چوب خیلی گران است و استفاده کردن از چوب برای ساختن درب لابی امنیت آن را کمی کاهش می‌دهد و درب لابی فلزی امنیت بیشتری نسبت به درب چوبی دارد.جالب است بدانید در بعضی از نمونه ها قیمت درب لابی فلزی بالاتر از قیمت درب چوبی می‌شود.

در هنگام خرید درب لابی به چه نکاتی،توجه کنیم؟

درب لابی که به عنوان درب ورودی آپارتمان قرار میگیرد،جز مهم ترین قسمت منزل شما است. درب لابی که به عنوان درب ورودی شناخته می‌شود نشان دهنده سبک زندگیتان است.درب ورودی خانه شما بر روی نگرش مهمان ،همسایه و ... درباره شما و خانه شما اثر می‌گذارد.
در نتیجه اگر دوست دارید ساختمان شما چهره ای زیبا از خودش نشان دهد،باید در انتخاب درب لابی آپارتمان خود بسیار دقت کنید.خرید درب ورودی آپارتمان معمولا در چهار گام انجام می‌گیرد.

  • گام اول باید بودجه خود را مشخص کنید تا بتوانید راحت تر درب مورد نظر خود را پیدا کنید.
  • گام دوم پیش‌بینی زمان برای انجام،ساخت و نصب به موقع درب در ساختمان است.
  • گام سوم تعیین مدل درب متناسب با دیزاین ساختمان شما است.معمولا باید سبک و مدل درب و ساختمان با هم یکی باشد.
  • گام چهارم تعیین دستگیره یراق آلات متناسب با سلیقه شماست.

مقاله های زیر مجموعه درب لابی | قیمت و فروش درب لابی چوبی،شیشه ای