درب ضد حریق چوبی

| 1,348 بار دیده شده |
کمپانی ها
درب ضد حریق از نیازهای اساسی ساختمان های بلند به ویژه از نوع آسمان خراش است چرا که وجود این مدل درب ها امنیت تمامی افراد حاضر در ساختمان را بالا خواهد برد به گونه ای که در هنگام آتش سوزی با شرایط قابل تشخیص بودن این درب ها افراد میتوانند با عبور از آنها و حرکت به سمت خروجی جان خود را نجات دهند.

درب های ضد حریق همانطور که میدانید دارای چند مدل است  که یکی از مواردی را که به لحاظ زیبایی رضایت بخشی خاصی را به مشتری ارائه میکند شرح میدهیم.
درب ضد حریق چوبی به عنوان یک نوع درب مقاوم در برابر آتش محسوب میشود که البته مقاومت آن مانند انواع دیگر حد خاص خود را دارد. بدین گونه که درب ضد حریق چوبی در هنگام آتش فرصتی در حدود یک ساعت الی دو ساعت را برای خروج افراد در برابر آتش متحمل میشود. درب های ضد حریق چوبی اصولا در ساختمان های بلند نصب میگردند که البته منظور از بلند بودن وجود حداقل 25 متر ارتفاع است. این درب ها در قسمت های مختلف از انواع ساختمان های مختلفی چون بیمارستان ها، ادارات و... نصب میگردند.
از موارد مهمی که باید به آنها به نسبت درب ضد حریق چوبی توجه داشت نبود تراش خوردگی و کنده کاری بر روی سطح این درب ها میباشد و همچنین باید که برای ساخت آنها از ضخامتی در حدود یک و نیم سانتی بهره گرفته شده باشد. برای این درب ها از دودبند یا به نوعی درزگیر لاستیکی نسوز استفاده میکنند تا از خروج دود از قسمت های گرفتار حریق و همچنین آتش از آنها جلوگیری شود چرا که در صورت عبور آنها و نفوذ به قسمت های دیگر احتمال فرصت خروج از ساختمان برای افراد گرفتار شده در حریق کم و کمتر خواهد شد. برای درب های ضد حریق باید از یراق آلات با کیفیت و مقاوم در برابر آتش استفاده شود که همزمان مانند بدنه اصلی بتوانند ساختار اصلی خود را حفظ کنند چرا که در غیر این صورت برای گریز از محل حادثه آتش دچار مشکلات بزرگی چون گیر کردن درب خواهید شد. همچنین قابل ذکر است که برای لولاهای این درب از جنس فولادی مورد استفاده قرار گرفته که پایداری درب را زیاد کرده است. باید برای این درب ها جک آرام بند که عامل بسته شدن خودکار درب میباشد نصب گردد تا در هنگام خروج، درب پشت سر افراد بسته شود و اجازه حرکت آتش به مسیر در حال عبور داده نشود. پس حتما باید که این نکات را در هنگام خرید در نظر گرفت تا از ایجاد هر گونه مشکل و نارکارآمدی درب جلوگیری کرده باشید.
درب های ضد حریق چوبی خود دارای انواع مختلفی نیز هستند که از آنها میتوان به انواعی چون :
درب ضد حریق چوبی تک لنگه : که این مدل به علت داشتن ابعاد و حتی کمی ضخامت کمتر در راهرو های خروج اضطراری نصب میگردد به شکلی که برای هر طبقه حداقل یک درب ضد حریق برای خروجی اضطراری وجود خواهد داشت.
درب ضد حریق چوبی دو لنگه : این مدل به علت دارا بودن ابعاد بزرگتر و ضخیم تر در خروجی سالن های بزرگ و محل های رفت و آمد شلوغ نصب میگردد که شرایط خروج افراد با جمعیت زیاد راحت تر صورت پذیرد.

 

نظرات شما درباره درب ضد حریق چوبی
امتیاز: