درب ضد حریق با تاییده سازمان آتش نشان

star for rating star for rating star for rating star for rating star for rating (1 نفر) | 106 بار دیده شده |
امروز قصد داریم مطالب مفید و جالبی درباره درب های ضد حریق به شما اراِئه دهیم . از درب های ضد حریق برای جلوگیری از گسترش آتس سوزی در منازل و مکان های عمومی استفاده می شود. نمی توان تضمین کرد که این نوع درب از آتش گرفتن جلوگیری می کند اما همانطور که بیان کردیم اجازه نمی دهد تا آتش سرایت کند .

درب ضد حریق چیست

امروز قصد داریم مطالب مفید و جالبی درباره درب های ضد حریق به شما اراِئه دهیم تا انتخابی درست و مناسب از درب های ضد حریق داشته باشید . از درب های ضد حریق برای جلوگیری از گسترش آتس سوزی در منازل و مکان های عمومی استفاده می شود. نمی توان تضمین کرد که این نوع درب از آتش گرفتن جلوگیری می کند اما همانطور که بیان کردیم اجازه نمی دهد تا آتش سرایت کند و خسارت بیشتر جانی و مالی را کمتر می کند.

معمولا زمانی که افراد خود را به درب ضد حریق می رسانند با قرار گرفتن در پشت درب از شعله های آتش در امان هستند به همین دلیل در مواقع آتش سوزی راه رو ها بهترین مکان امن برای خروج افراد با حفظ آرامش و خونسردی از ساختمان می باشد. بنابراین باید تمامی پروتکل های امنیتی را در ساختمان از جمله نصب درب ضد حریق تدارک دیده شود.

معمولا در مکان های عمومی مانند سینما ها ، مراکز خرید ، ادارجات ، بانک ها در بخش راه رو ها و راه پله های اضطراری از این نوع درب ،  قرار می دهند.

معرفی درب ضد حریق فلزیی با تاییدیه سازمان آتش نشانی

شرکت ها و فروشندگان درب ضد حریق فلزی باید مجوز های لازم از مراکز معتبر مانند وزارت مسکن راه و شهر سازی و سازمان آتش نشانی استان مربوطه داشته باشند تا مبادا اجزای به کار رفته در ساختار این نوع درب تقلبی و بی کیفیت باشد تا در مواقع بحرانی باعث ایجاد آتش سوزی و خسارت بیشتر شود.
بنابراین برای فروش درب ضد حریق حتما باید اجزای درب ضد حریق در آزمایشگاه های معبتر آتش نشانی تست شوند و سپس اقدام به فروش این نوع درب بشود.

اجزای درب ضد حریق که در تست و آزمایش سازمان آتش نشانی مورد آزمایش قرار می گیرند شامل چهارچوب فلزی درب ,ضخامت چهارچوب فلزی ,عایق درب ضد حریق فلزی ,رنگ رویه درب و چهارچوب, وزن تقریبی درب ,یرآق آلات درب می باشد.

آشنایی با اجزای تشکیل دهنده ی درب ضد حریق

برای اینکه بدانیم دلیل ضد حریق بودن این نوع درب ها چیست باید یک نگاه کلی به اجزای داخلی و ساختار درب ضد حریق بیاندازیم .

چهارچوب درب ضد حریق

چهار چوب و اسکلت درب ضد حریق از جنس فلز ساخته می شود تا در اثر آتش سوزی باعث ایجاد آتش بیشتر و یا خسارت نشود.معمولا ضخامت چهارچوب دو میلیمتر می باشد که از ورقه های هیدروکربن یا گالوانیزه ساخته شده است.

ساختار داخلی لنگه های درب

داخل لنگه های درب ضد حریق از ورق های فلزی با ضخامت معمولا ۱.۶ میلیمتر ساخته شده است که مورد تایید سازمان آتش نشانی می باشد.

نظرات شما درباره درب ضد حریق با تاییده سازمان آتش نشان
امتیاز: