درب داخلی

(1 نفر) | 280,035 بار دیده شده |
کمپانی ها
وقتی بحث انتخاب درب پیش می آید به طور معمول ذهن ها به سمت درب برای ورودی اصلی و یا لابی ساختمان میرود. اما درب تنها مختص این موارد نیست چرا که در داخل واحد ساختمانی هم نیازمندی هایی به درب وجود دارد که اصولا به آنها درب داخلی نیز میگویند.

آشنایی با درب داخلی

درب های داخلی به طور خاص از جنس چوبی ساخته میشوند که ممکن است یکی از انواع چوب را شامل شود مانند : اچ دی اف، ام دی اف، اچ پی ال، ای بی اس، پی وی سی.

 درب های داخلی به عنوان درب های اتاق در واحد ساختمان و به عنوان جدا کننده قسمت های داخلی ساختمان و یا ورودی واحد به حساب می آیند. هر کدام از این درب ها میتواند به درخواست مشتری دارای طرح و رنگی متفاوت باشد که در هنگام سفارش تعیین خواهد شد.

به طور معمول درب های داخلی برای واحدهای بزرگ دارای کیفیت بالا همچون ام دی اف بوده و برای واحدهای کوچک ساختمانی از اجناس اچ دی اف و پی وی سی و... بهره گرفته میشود. باید به این مسئله توجه داشته باشید که نسبت چوب به کار رفته در ساختار درب ممکن است به صورت تمام چوب و یا در حد روکش باشد که قطعا نوع تمام چوب بسیار با کیفیت تر میباشد.

درب های داخلی از سری مزایایی برخوردارند که شامل

درب های  داخلی از آنجایی از جنس چوب در ساخت آنها استفاده میشود و اینکه چوب قابلیت حالت پذیری خوبی برای ایجاد طرح های مختلف بر سطح خود دارد سبب این شده تا درب های داخلی هم همانند درب های ورودی دارای زیبایی انحصاری خود شوند که این قضیه بر ظاهر کلی فضای داخل واحد ساختمانی تاثیر مثبت و بسزایی میگذارد.

درب های داخلی میتوانند همانند درب های ورودی دارای توانمندی عایق بودن باشند که یعنی درب از عبور صداهای اضافی و هدر رفت انرژی جلوگیری به عمل می آورد.

درب های داخلی به شکلی درست میشوند که میتوانند تا سالیان سال شرایط کاربردی خود را حفظ کنند که البته بسته به جنس به گرفته شده برای ساخت آن هم بستگی خواهد داشت.

از آنجایی که تقریبا هر نوع دربی در برابر نم و رطوبت آسیب پذیر است بر روی سطح درب از رنگ پلی اورتان استفاده میشود که بدین گونه درب به راحتی در برابر رطوبت مقاومت خواهد داشت.

درب های داخلی با روکش چوبی

این سری درب ها به علت تمام چوب نبودن درب دارای قیمتی پایین تر و ارزان تر میباشند. برای روکش درب از جنسی بهتر از جنس به کار گرفته شده برای بدنه اصلی درب استفاده میگردد که درب را از ظاهری خوب برخوردار نماید. میزان ضخامت روکش های درب در حدود نیم الی یک میلی متر میباشد که بسته به بزرگی درب و جنس روکش آن تعیین میشود.
برای درب های داخلی حتی ممکن است از جنس هایی غیر از چوب همچون درب های شیشه ای، فلزی و مواردی از این دست هم استفاده شود اما میزان استفاده از آنها به طور کلی برای درب های داخلی بسیار پایین است.

 

نظرات شما درباره درب داخلی
امتیاز: