درب اتوماتیک کرکره برقی

| 2,968 بار دیده شده |
به عنوان پر استفاده ترین نوع درب های اتوماتیک برقی میتوان به نوع کرکره ای برقی اشاره داشت که امروزه برای ورودی های پارکینگ ساختمان های نوساز از این مدل بهره میبرند.

آشنایی درب اتوماتیک کرکره برقی

استفاده از آنها نه تنها در ساختمان های نوساز بلکه برای بعضی ساختمان های دیگر هم با تعویض درب های قدیمی صورت میپذیرد. درب اتوماتیک کرکره ای برقی نه تنها به عنوان ورودی های ساختمان های مسکونی بلکه در ورودی های ادارات و حتی مغازه های مختلف و چه بسا انبارها نصب میگردند.

از دلایل عمده پر طرفدار بودن این مدل درب وجود قیمت پایین آن است که هزینه به صرفه تری را در بر دارد. اگر قصد بر این باشد که رنگ کرکره ها با نمای ساختمان ست باشد میتوان رنگ های مختلفی از آن را بررسی نموده و سفارش داد. 

ویژگی درب اتوماتیک کرکره برقی

  • درب های اتوماتیک کرکره برقی از سرعت بسیار خوبی جهت رفت و آمد برخوردارند که تاثیر بسزایی در پر کاربرد بودن آنها در سطح شهرها گذاشته است. یکی از عواملی که میتواند این امر را به طور چند برابر بهبود بخشد استفاده از سنسور های چشمی تشخیص عبور است که درب به طور اتومات و یا خودکار پس از عبور خودرو از ورودی بسته خواهد شد.
     
  • جنس درب های کرکره ای بسیار حائز اهمیت است چرا که در صورت وجود اجناس فلزی ضعیف در سطح درب امکان زنگ زدگی در اثر رطوبت که میتواند یک فاجعه باشد و یا آسیب در اثر برخورد ناچیز خودرو بر بدنه درب وارد شود. بهتر است که برای مقاوم بودن و ضد زنگ بودن آنها از آلیاژ و یا آلمینیوم های سخت که دارای روکش رنگی خاص میباشند مورد استفاده قرار گیرد تا از این قبیل مشکلات دوری کرده باشید.
    باید حواستان باشد که اگر در قسمت بالای درب کرکره ای تان فضای باز وجود دارد با استفاده از شیروانی های مخصوص بالای درب ورودی پارکینگ آن قسمت را پوشش داده تا در اثر باران قطعات درب دچار زنگ زدگی و یا مشکلات الکتریکی نشوند. این شیروانی ها در رنگ های مختلفی وجود دارند که هر کسی در باب سلیقه اش آن را انتخاب خواهد نمود. 
     
  • از سری نکاتی که برای خریداران درب کرکره ای اهمیت دارد نبود سر و صدای زیاد برای باز و بست این درب ها است. برای رسیدن به این مورد اصولا از فلز آلمینیومی بهره گرفته میشود که اگر فنریت بالایی داشته باشد نبود صدای اضافی را خواهد داشت.

همچنین باید در نظر داشت که از ارتالون استفاده نمود، ارتالون تبدیلی است که قطر شفت را افزایش داده و باعث کاهش میزان سایش تیغه های کرکره نسبت به یکدیگر و در نتیجه کاهش صدا می شود.

نظرات شما درباره درب اتوماتیک کرکره برقی
امتیاز: