درب اتوماتیک پارکینگ

| 1,026 بار دیده شده |
درب های اتوماتیک پارکینگی در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند که ممکن است هر مکان از مدل مختلفی از سری درب های اتوماتیک پارکینگی استفاده کرده باشد به این دلیل که این مدل در انواع مختلفی تولید شده است.

آشنایی با انواع درب اتوماتیک پارکینگی

درب های اتوماتیک پارکینگی در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند که ممکن است هر مکان از مدل مختلفی از سری درب های اتوماتیک پارکینگی استفاده کرده باشد به این دلیل که این مدل در انواع مختلفی تولید شده است. استفاده ازآنها میتواند به عنوان ورودی پارکینگ اداره، منزل مسکونی، ویلا و یا مکان های دیگری باشد. 

انواع درب اتوماتیک شامل موارد زیر میباشد : 

درب اتوماتیک پارکینگی لولایی

 از پر استفاده ترین انواع سری درب های اتوماتیک پارکینگی مدل لولایی آن است که درب، وزن خود را بر روی لولاها انداخته و بوسیله قطعات دیگر اتصال دهنده و برقی نصب شده توانایی حرکت اتوماتیک پیدا میکند. موتوری که برای باز کردن درب مورد استفاده قرار میگیرد دارای قدرت بالایی است که درب را به طرفین باز و بسته کند که البته اینکار به کمک ریموت توسط شما انجام میگیرد. باید توجه داشته باشید که مدل لولایی خود بر دو نوع تک لنگه و دو لنگه تقسیم میشود که هر کدام بسته مکان مورد نظر انتخاب و نصب میشوند. درب های اتوماتیک پارکینگی تک لنگه لولایی در واقع در ورودی های کوچک با عرض کمتر مورد استفاده قرار میگیرند در حالی که نوع دو لنگه آنها که بیشتر هم مورد نصب قرار گرفته در ورودی های پارکینگ بزرگ نصب میشوند.

درب اتوماتیک پارکینگی کشویی

نصب این مدل مختص مکان های ویژه خود است به گونه ای که فضای داخلی ورودی پارکینگ به اندازه ای نباشد که امکان باز شدن درب لولایی وجود داشته باشد و اینکه حتما باید فضای کافی در طرفین برای حرکت کشویی درب وجود داشته باشد. درب های کشویی اتوماتیک پارکینگ یا همان ریلی دارای نوع باز و بست متفاوتی است که حتی علاوه بر شرایط خاصی که خدمتتان عرض نمودیم دارای طرفداران خود هم نیز میباشد. دلیل آن این است که برای درب های سنگین وزن بسیار مناسب بوده و از سرعت بالایی برخوردار اند.

درب اتوماتیک پارکینگی کرکره ای

از پر استفاده ترین و ساده ترین مدل های درب اتوماتیک پارکینگی که دارای هزینه کمی به نسبت سایر مدل های درب اتوماتیک است. شرایط این مدل به گونه ای است که برای فضاهای با عرض کم و زیاد و در واقع همگی آنها بسیار مناسب بوده چرا که اجازه اشغال شدن فضا درعرض به عنوان فضایی که خود درب اشغال میکند را نمیدهد، اگر زمان نصب آن برای شما اهمیت دارد باید بدانید که سرعت نصب این مدل بسیار بالا بوده و به راحتی توسط نصابان درب نصب میگردند. 
از مواردی که باید برای نصب آنها متذکر شد استفاده از سقف های شیب داری است که در قسمت بالای کرکره ورودی قرار میگیرند که اجازه ریزش باران بر روی قطعات درب را نداده و علاوه بر آن زیبایی خاصی برای ورودی ایجاد میکنند.

درب اتوماتیک پارکینگی زیرسقفی (سکشنال)

مدتی است که نوع خاصی از درب های پارکینگی اتوماتیک مورد توجه قرار گرفته اند، این درب ها به شکلی اند که مختص ورودی های سقف دار طراحی شده اند. اگر به آنها نگاه کنید به ظاهر یاد درب های کرکره ای میفیتید که به نوعی هم درست است چرا که مسیر حرکتی مشابه به آن مدل دارند، اما این مدل دارای قابلیت های بیشتری مثل داشتن پنجره های کوچک برای دید داشتن به بیرون است که زیبایی خاصی را ایجاد کرده و از مزیت های برتر نوع زیر سقفی تلقی میشود.
تمامی انواع درب های ذکر شده به کمک ریموت کارایی خود را انجام میدهند.
 

نظرات شما درباره درب اتوماتیک پارکینگ
امتیاز: