راهبند اتوماتیک برقی

| 1,087 بار دیده شده |
یکی از موارد کاربردی که در سطح شهرها به چشم می آید راهبند ها هستند که به حالت برقی و دستی موجود میباشند. اصولا راهبندها در ورودی شهرک ها و یا حیاط ادارات بزرگ نصب میگردند که بواسطه فردی نگهبان کنترل دستی و یا برقی میشوند.

آشنایی با راهبند اتوماتیک برقی

دلیل استفاده از این راهبندها کنترل داشتن ورودی ها و خروجی های مکان های مدنظر است تا از بروز مشکلاتی چون سرقت جلوگیری به عمل آید.

انواع راهبند برقی اتوماتیک

راهبند اهرمی

مدل ساده راهبندهای موجود مدل اهرمی میباشد که با یک ستون یک متری و یک اهرم سه متری تشکیل میشود، البته اندازه ها تقریبی است و بسته به مکان های مد نظر تعیین میگردد. این مدل از آنجایی که بسیار ساده است دارای قیمتی به صرفه هم میباشد که باعث فروش بیشتر آن هم میشود. برای اینکه در هنگام شرایط آب و هوایی نامساعد مانند وزش باد ستون دچار تاثیر نشود باید که به خوبی عملیات نصب آن انجام شده باشد.

راهبند تلسکوپی

نوعی از راهبند ها وجود دارند که مانند اهرمی بالا و پایین نمیرود بلکه با جمع و باز شدن به شکل تلسکوپ های دستی این کار را انجام میدهد.

راهبند تاشو

یکی دیگر از انواع راهبندها که دارای استفاده کنندگان بسیاری است نوع تاشو میباشد که از نوع حرکتی خاصی برخوردار است. با شکستگی فنی که از وسط بدنه اهرم بوجود می آورند نحوه جمع و باز شدن آن را سریعتر و با ارتفاع کمتری میکنند این مورد برای مکان های با اطراف شلوغ چون وجود درخت و شاخه های آن کاربردی اساسی دارد.

راهبند ستونی

راهبند ستونی که اکثرا با نام (بولارد) میشناسید برای مکان های ویژه و با اهمیت بالا فوق العاده موثر است به طوری که امروزه در اکثر سفارتخانه ها، بانک های تجاری، ادارات پلیس و بسیاری از مکان خاص دیگر نصب گردیده اند. برای اینکه بتوان بولاردها را در زمین قرار داد چیزی در حدود یک و نیم متر حفر لازم است. جنس بولاردها از با اهمیت ترین موارد مربوط به آنان است چرا که با کاربرد اصلی آنها ارتباط مستقیم دارد بدین معنی که جنس بولاردها باید به قدری مستحکم باشد که هیچ خودرویی توان عبور از آنها را با هیچ سرعتی نداشته باشد. برای ساختار محکم آنها از بتن و فولاد میتوان بهره گرفت که البته کیفیت باید به گونه ای باشد که از زنگ زدگی به دور بماند.

نکته دیگر در رابطه با بولارد ها سرعت عمل آنهاست که از یک و نیم ثانیه تا سه ثانیه قابلیت بالا و پایین رفتن دارند.

راهبند الکتروهیدرولیکی

سیستمهای هیدرولیکی برای تردد های بالا و یا نامحدود ساخته شده اند. سیستم کارکرد این دستگاه از روغن برای بالا و پایین بردن بوم استفاده می کند که هم استهلاک دستگاه بسیار پایین می آید و هم سرعت کارکرد می تواند که بسیار بالا رود. راهبند هیدرولیکی را می توان برای عوارضی و پارکینگهایی با تردد بسیار بالا مورد استفاده قرار داد.

نظرات شما درباره راهبند اتوماتیک برقی
امتیاز: