درب اتوماتیک بیمارستانی

| 166,505 بار دیده شده |
امروزه در بسیاری از بیمارستان ها سعی بر این است که در مسیر سلامت از تمام ظرفیت رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده شود. پس در همین مسیر یکی از لازم ترین موارد مورد خواست میتواند درب های اتوماتیک بیمارستانی باشد چرا که با نصب این درب ها بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

آشنایی با درب اتوماتیک بیمارستانی

این قضیه به این صورت است که با وجود درب های اتوماتیک، دیگر افراد داخل بیمارستان که هر کدام بنا به وجود بیماری و یا مشکل خاصی در آنجا حضور دارند مجبور به لمس درب و برجای گذاشتن باکتری بیماری خود بر سطح درب که هرکسی میتواند آن را لمس کند نباشند و به این صورت است که پروتکل رعایت میشود. اما خصوصیت دیگری هم میتواند دلیل حضور این درب ها باشد و آن سهولت رفت و آمد بیمارانی است که توان باز کردن درب های مسیر را نداشته و یا اینکه کادر بیمارستان افراد آسیب دیده را از درب ها بدون هیچ مشکلی عبور دهند.

درب اتوماتیک بیمارستانی دارای مدل ها و رنگ های مختلفی هستند به شکلی که میتوان با استفاده از هر رنگ قسمت ها و اتاق های خاص را مشخص نمود.

انواع درب های اتوماتیک بیمارستانی

درب‌های لولایی اتوماتیک بیمارستانی

ساده ترین مدل از درب هایی که در یک بیمارستان میتوان دید این مدل است که هم به شکل ساده و غیر اتومات و هم با حالت اتوماتیک قابل یافت است. برای ساخت این درب ها به علت حرکت تخت های چرخدار و جابجایی مریض که مدام باعث برخورد تخت ها با درب میشود از ورق گالوانیزه و یک استیل در مرکز آن استفاده میشود تا درب دارای ساختاری مقاوم و غیر قابل شکستگی در اثر ضربات باشد. این درب میتواند به صورت تک لنگه و یا دو لنگه نصب شده شود.

درب لولایی ضد تشعشع

در بیمارستان ها از مهمترین انواع درب های موجود که برای اتاق های خاص تعبیه میگردد مدل ضد تشعشع درب لولایی است، این درب برای مکان های حساس همچون رادیولوژی و رادیوتراپی نصب میگردد چرا که به دلیل استفاده از سرب در لایه های آن از خروج اشعه های فرابنفش و خطرناک جلوگیری میشود. اگر دقت کرده باشید در برخی بیمارستان ها این درب ها توسط مسئولین مربوطه قفل گردیده و در زمان معین قابل حرکت خواهد بود تا بدون مشکل به موارد عکسبرداری و یا دیگر موارد از این دست رسیدگی شود.

درب کشویی اتوماتیک بیمارستانی

برای اتاق‌های عملی که تردد اورژانسی افراد بسیار است و البته که باید ورود افراد کنترل شود از این نوع درب‌ها استفاده میگردد. درب‌های کشویی اتوماتیک بیمارستانی که توسط کارشناسان آتی در برای مراکز بهداشتی و درمانی نصب و راه‌اندازی می‌شوند از شیشه سکوریت، ورق‌های استیل یا گالوانیزه و چهارچوب‌های ضد زنگ ساخته شده و تمامی استانداردهای بهداشتی برای محیط داخلی بیمارستان در آنها رعایت می‌شود، همچنین سنسورهای با کیفیت و حساس موجود در این درب‌ها سبب تسریع در رفت و آمد کارکنان می‌شود.

درب کشویی اتوماتیک ضد تشعشع

این درب به دلیل استفاده در مراکز هسته ای و رادیولوژی دارای اهمیت بالایی میباشد. داخل این درب ها از لایه‌های سرب استفاده شده تا از نفوذ اشعه‌های خطرناک به محیط خارج از اتاق جلوگیری به عمل آورده شود.
نوع اتوماتیک این درب ها با سرعت بالای خود فرصت رفت و آمد سریع را فراهم میکنند که از نکات مثبت دیگر این مدل میباشد.

درب کشویی شیشه ای اتوماتیک بیمارستانی

 نوعی که امروزه از همه بیشتر مورد توجه بیمارستان ها برای ورودی بخش به بخش قسمت های بیمارستان قرار دارد همین نوع کشویی شیشه ای اتوماتیک است که با نوع طراحی سریع خود رفت و آمد را سرعت میبخشد.

 

نظرات شما درباره درب اتوماتیک بیمارستانی
امتیاز: