نصب و آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

نصب و آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت
(4 نفر) | 5809 بار دیده شده | تاریخ انتشار: سه شنبه, 07 اردیبهشت 1400 | توان:0

به دلیل استحکام و مقاومت بالای ساختار درب ضد سرقت، استفاده از این نوع درب در خانه‌های نوساز امری قطعی شده است و می توان گفت امروزه در بسیاری از آپارتمان ها از درب ضد سرقت استفاده می شود.

یکی از اجزای اصلی درب ضد سرقت که نقش بسزایی در افزایش امنیت و کاهش سرقت دارد، قفل درب می باشد. همانطور که در بخش آشنایی با انواع قفل درب ضد سرقت به طور کامل توضیح داده شد، ساختار قفل درب ضد سرقت به گونه ای می باشد که نمی‌توان آن را باز کرد .

ساختار کامپیوتر شکل این نوع قفل توسط حرفه ای ترین کلید ساز ها نیز قادر به باز شدن بدون کلید نیست. شاید برای شما شرایطی پیش بیاید که مجبور به تعویض قفل درب ضد سرقت شوید بنابراین تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت را به شما بیاموزیم.

آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

تعویض مغزی یا توپی قفل درب ضد سرقت

یکی از دلایلی که منجر به تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت می شود، اطمینان ساکنین منزل از امنیت خانه و در اختیار نداشتن کلید درب منزلشان توسط شخص و یا ساکنین قبلی منزل می باشد.

در چنین مواقعی فرد اقدام به تعویض مغزی و یا توپی قفل درب ضد سرقت می کنند. انواع قفل درب ضد سرقت در تکنولوژی های گوناگون در بازار یافت می شود که قیمت درب ضد سرقت ارتباط مستقیمی با کیفیت قفل درب ضد سرقت دارد و هرچه مغزی و قفل درب ضد سرقت از کیفیت بالایی برخوردار باشند، مطمئناً قیمت و امنیت در بالاتر می‌رود.

وقتی صحبت از قفل درب ضد سرقت می شود ، معمولاً فروشندگان به دو قفل اصلی یعنی قفل شب در قسمت بالای درب و  قفل درب ضد سرقت ،در قسمت میانی در که قفل اصلی درب حساب می آید، اشاره می کنند.

تعویض مغزی یا توپی قفل شب بند چگونه انجام می شود؟

 • برای تعویض مغزی قفل شب بند، ابتدا باید پیچ های اطراف قفل شب بند را از داخل منزل باز کنید.
 • سپس پوکی که همانند شکل روبرو می‌باشد و به کاسه روزت (rosette) معروف می باشد را خارج کنید .
 • بعد به قسمت بیرون درب ضد سرقت می رسیم که باید پیچ ها را باز و روزت بیرونی را نیز خارج کنید.
 • یراق آلات مغزی قفل بعد از خروج روزت ها قابل دیدن می باشد.
 • پیچ های مربوط به قفل را نیز باز کرده و مغزی قفل را خارج می کنیم و عملیات تعویض انجام می شود.
 • البته دقت داشته باشید که مغزی از داخل منزل و محل قفل شب بند خارج می‌شود.

 

تعویض مغزی ساده قفل درب ضد سرقت چگونه انجام می شود؟

 • برای تعویض مغزی پایین درب ضد سرقت ابتدا پیچ های قفل را از داخل منزل باز می کنیم زیرا در حالت عادی نمی توان هیچ پیچی از بیرون قفل درب ضد سرقت باز نمود.
 • بنابراین با باز کردن پیچ های داخلی منزل می‌توانید ، پیچ های بیرونی را به راحتی باز کنید. (یکی از دلایل بالا بودن امنیت درب های ضد سرقت می توان به این نکته اشاره کرد.)
 • دقت داشته باشید هنگامی که پیچ ها را از داخل باز می کنید ، قفل بیرونی را با دست نگه دارید که همزمان با کاسه و روزت داخلی، اجزای قفل بیرونی هم از محل خود خارج شوند .
 • یک پیچ مرکزی در قسمت زبانه درب وجود دارد که مغزی را به زبانه درب ضد سرقت محکم می‌کند .با باز کردن پیچ وسط زبانه می‌توانید مغزی قفل درب ضد سرقت را به راحتی خارج کرده و آن را تعویض نمایید .

نکات تعویض قفل درب ضد سرقت

 • در هنگام خرید یراق آلات درب ضد سرقت مطمئن شوید که قفل و تمامی ملزومات از بهترین برندها تهیه شود تا از کیفیت و استحکام بالایی در آلیاژ بکار رفته در ساخت آنها استفاده شده باشد .
 • در بازار ایران انواع قفل ها و مغزی های درب ضد سرقت از کشورهای چین ترکیه و حتی ایتالیا وارد کشور می‌شوند .جنس ایرانی نیز به وفور در بازار یافت می شود که هر کدام قیمت و کیفیت متفاوتی دارد که از میان آنها جنس های ایتالیایی و ترکیه با کیفیت بهتر و بالایی برخوردار میباشد .
 • حتماً دقت داشته باشید که هنگام تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت از هرگونه فشار و زور به یراق آلات درب ضد سرقت پرهیز نمایید .
 • تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت به راحتی انجام می‌شود و کار دشواری نیست اما حتماً برای انجام شدن درستی این کار را به متخصصین این امر بسپارید .
 • حتما قبل از خرید قفل و مغزی درب ضد سرقت از ضخامت درب ضد سرقت چپ و راست بودن در و غیره اطلاع داشته باشید.

 

آیا خود شخص یا صاحب خانه نیز می تواند شخصا مغزی قفل درب ضد سرقت را عوض کند؟
تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت کار سخت و دشواری نمی باشد.بنابراین می توانید با خواندن چند نکته از این مقاله اقدام به تعویض مغزی نمایید.
چه نکاتی باید هنگام خرید مغزی و قفل درب ضد سرقت دقت کرد؟
در هنگام خرید یراق آلات درب ضد سرقت مطمئن شوید که قفل و تمامی ملزومات از بهترین برندها تهیه شود تا از کیفیت و استحکام بالایی در آلیاژ بکار رفته در ساخت آنها استفاده شده باشد .

محصولات مرتبط نصب و آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

مقاله های مرتبط نصب و آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

نظرات شما درباره نصب و آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت
امتیاز:
درب کالا
یکشنبه, 06 تیر 1400

با سلام و ممنون از سوالتون از بین برند های خارجی یراق آلات درب ضد سرقت کاله و داف که از کشور ترکیه وارد می شوند و از کیفیت بالایی برخوردار می باشند. برند ویرو ساخت کشور ایتالیا می باشد که قفل ها و مغزی با استحکام بالایی تولید می کند.

محمد کریمی
یکشنبه, 06 تیر 1400

با سلام و خسته نباشید معمولا بهترین برند برای انتخاب مغزی قفل درب ضد سرقت چیا هست؟