ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی

ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی
(1 نفر) | 1362 بار دیده شده | تاریخ انتشار: دوشنبه, 30 فروردین 1400 | توان:0

یکی از مهم ترین و ضروری ترین مولفه های اصلی در انتخاب و خرید درب ضد سرقت، ابعاد درب ضد سرقت می باشد . حال در بازار انواع درب های ضدسرقت ترک ، چینی و ایرانی موجود میباشد که هرکدام ابعاد و اندازه های متفاوتی دارند. بنابراین قبل از انتخاب درب مورد نظر باید حتماً ابعاد چهارچوب درب مورد نظر را اندازه بگیرید. مخصوصاً زمانی که اقدام به تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت می کنید . در این مقاله روش های اندازه گیری ابعاد درب را در ادامه خواهیم گفت.

درهای ضدسرقت به دو صورت استاندارد و سفارشی ساخته می شود که امروزه بیشتر بر حسب نیاز مشتریان و بازار اقدام به ساخت درب ضد سرقت می‌کند.

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت

برای تولید و نصب درب ضد سرقت ابتدا باید ابعاد مدنظر را بعد از اندازه گیری به طور دقیق بدست آورده وسپس به مرحله ساخت و تولید ببرید. شاید بگویید مگر برای ابعاد درب ضد سرقت اندازه ای استاندارد تعیین نشده؟ باید بگوییم چرا همین گونه است ولی گاهی ساختمان سازان و پیمانکاران ابعاد متفاوتی را برای درب های ساختمان تعیین میکنند. به طور کلی ابعاد استاندارد درب ضد سرقت که بهتر است برای اندازه ابعاد درب ها تعیین شود از عرض 111سانتی متر الی ارتفاع 212 سانتی متر تعریف میشود که بهتر است در محدوده این ابعاد درب ها تولید شوند هرچند سازندگان به طور سفارشی ممکن است از این مرزها عبور کنند.

ابعاد سفارشی درب ضد سرقت

مشتریان می توانند بر حسب نیاز خود ابعاد را سفارش دهند ، اما عرض درب نباید بیشتر از ۱۲۵ سانتیمتر باشد. در صورت سفارش بیشتر از این اندازه باید درب های ضد سرقت یک و نیم لنگه و یا دو لنگه استفاده شود.

ابعاد درب ضد سرقت ترک اصل

درب های ضد سرقت ترک جزء پرطرفدارترین درب ها در میان درب های ضد سرقت هستند که کیفیت بسیار بالایی دارند.

ابعاد درب ضد سرقت ترک اصل (ترکیه ای) ۲۱۰ سانتی متر در ارتفاع  و ۱۰۵ سانتی متر عرض آنها سفارش داده می‌شود ، اما به دلیل اینکه این اندازه بعدها توسط سفارش دهنده های ایرانی تغییر پیدا کرد ، ابعاد درب ضد سرقت ترک به اندازه های ۲۱۰ سانتی متر ارتفاع  و عرض ۱۱۰ سانتی متر ساخته و وارد کشور شد .

در حالت کلی ارتفاع درب ضد سرقت ترک اصل معمولاً از ۲۰۵ تا ۲۲۰ سانتیمتر متغیر و عرض آن از ۱۰۵ سانتی متر ۱۱۸ سانتی متر ساخته می شوند که بستگی به شرکت سازنده آن در کشور ترکیه دارد .

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی توسط تولیدکنندگان مختلفی تولید و ساخته می‌شود. بنابراین ابعاد خاص و منحصر به فردی ندارند و نمی توان اندازه های دقیقی برای ساخت درب در نظر گرفت .

فروشندگان و تولیدکنندگان درب ضد سرقت ایرانی با توجه به نیاز های مشتریان و بازار اقدام به ساخت درب می کنند برای مثال یکی از ارتفاع های درب ضد سرقت ایرانی ۲۱۵ سانتی متر است که معمولاً 6 الی 7 سانتی متر برای چارچوب بالا از این عدد کسر می‌شود و مقدار باقیمانده در واقع اندازه مفید است که در را باز و بسته می کنید.

معمولا برای عبور از اجسام سنگین و عریض مانند یخچال و یا مبلمان نیاز است عرض درب ضد سرقت ایرانی طوری طراحی بشود که بتوانید وسایل را عبور دهید . برای عرض درب ضد سرقت به طور کلی از حدود 105 سانتی متر تولید می شود که حدود 6 الی 7 سانتی متر از چهارچوب چپ و راست کم می شود و عدد باقی مانده همان عدد خود درب است که به صورت فیزیکی باز و بسته می شود .

ابعاد درب ضد سرقت چینی

از درب های ضد سرقت وارداتی که در داخل کشور مورد استفاده زیادی قرار گرفته است درب ضد سرقت چینی میباشد که این درب در اندازه های خاص خود تولید شده و به دیگر کشورهای دنیا صادر میشود، اندازه ابعاد درب ضد سرقت چینی که از پرفروش ترین درب های دنیا میباشد که البته حاصل قیمت ارزان آن میباشد به عرض 105 وطول 210سانتی متر به طور معمول تعریف شده است که ساختمان سازان زیادی از آن برای به کارگیری در ساختمان خود بهره میبرند.  درب های ضد سرقت دو لنگه چینی که ازابعاد بزرگتری به نسبت سایر انواع درب های چینی برخوردارند و به اندازه های عرضی 120 و طولی 210 به تولید میرسند  به دلیل وزن بالایشان کار حمل و نصب دشوار تری را هم دربر دارند.

ابعاد درب ضد سرقت چینی دو لنگه

ابعاد درب ضد سرقت چینی دو لنگه در بازار کمی متفاوت هستند. تمامی دربهای ضد سرقت چینی در ارتفاع ۲۰۵ ساخته می‌شود ولی عرض آن دارای سایز ۱۱۷ الی ۱۲۰ سانتیمتر در بازار یافت می شوند .البته چند سانتی متر اختلاف دربهای ضد سرقت دو لنگه ای چینی زیاد نمی باشد که می توانید با سایز دلخواه سفارش دهید .

درب ضد سرقت چینی که با عرض ۱۲۰ سانتیمتر به فروش می رسد به درب ضد سرقت یک و نیم لنگه ای چینی  شناخته می شود.

 

محصولات مرتبط ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی

مقاله های مرتبط ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی

نظرات شما درباره ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی
امتیاز: