درب ضد سرقت

آشنایی با درب ضد سرقت 

درب ضد سرقت دارای ساختاری با امنیت بسیار بالا می باشد و از ورود دزد و یا سارقین جلوگیری می کند و مطمئنا برای مکان هایی که امنیت حرف اول را می زند ، کاربرد امنیتی دارد. در اوایل ورود این نوع درب بانک ها و یا مکان هایی که دارای خزانه برای نگه داری اسناد مهم احتیاج به امنیت داشتند از درب ضد سرقت استفاده می کردند اما امروزه منازل نیز از مشتریان اصلی درب های ضد سرقت هستند.

ساختار کلی درب ضد سرقت از چهارچوب ، قفل ، لولا  و حتی جنس درب کاملا با درب های معمولی فرق دارند. درب ضد سرقت در برابر فشار ، بریدگی ، شکستن از امنیت بالایی برخوردار می باشد.قفل این درب کاملا تقویت شده و از موادی ساخته شده است که قابل برش نمی باشند.پس حتما هنگام خرید به قفل های درب ضد سرقت دقت کافی داشته باشید. یک لایه عایق صدا و گرما در بدنه درب ضد سرقت استفاده شده تا از ورود سرو صدا به داخل و هدر رفتن انرژی گرمایی جلوگیری کند .

حتما دقت داشته باشید که درب ضد سرقت باید به تناسب محل مورد نظر سفارش داده شود .دقت داشته باشید که در مکان هایی مانند آپارتمان که سارقین نمی توانند زیاد سرو صدا ایجاد کنند شما می توانید از درب های ضد سرقت فلزی که دولایه ورق فلزی به ضخامت ۱میلیمتر دارند برای نصب استفاده کنید.

مکان های خلوت مانند ویلا های ساخته شده در روستا که به طور مرتب دسترسی به آنها ندارید را می توانید از درهایی با لایه های فلزی ضخیمتر و موادی که در برابر اسید و یا برش مقاومت بیشتری دارند که در بدنه درب استفاده شده است خریداری کنید.

آشنایی با اجزای اصلی درب ضد سرقت 

هنگام خرید درب ضد سرقت باید با ساختار و اجزای درب ضد سرقت آشنا باشیم تا بتوانیم یک خرید عالی و درست انجام دهیم .پس در ابتدا به معرفی اجزای اصلی درب ضد سرقت می پردازیم:

لایه فلزی

همانطور که در تعریف درب ضد سرقت گفتیم در ساختار بدنه این نوع درب یک لایه فلزی ضد اسید و ضد برش  به کار می رود که بستگی به نوع کاربرد درب از یک یا دو ویا چند لایه ورقه استفاده می شود که بین دو لایه روکش چوبی و یا MDF قرار می گیرد.معمولا استاندارد ضخامت این لایه فلزی بین یک تا دو میلیمتر می باشد.در زمان انتخاب درب ضد سرقت از ضخامت و تعداد لایه های فلزی به کار رفته اطمینان حاصل کنید زیرا این لایه در مستثنی کردن این درب با درب های معمولی نقش به سزایی دارد.

عایق درب ضد سرقت

 هنگام خرید درب ضد سرقت حتما به موضوع عایق بودن و جنس مواد به کار رفته در درب ضد سرقت توجه کنید. در ساختار این درب بین ورقه های چوبی و فلزی  را از پشم شیشه و یا سنگ و یا هر دو پر می کنند تا به نوعی عایق حرارتی و عایق صدا باشد.معمولا درب های ضد سرقت به نوعی درب ضد حریق نیز نامیده می شود و در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد.

چهار چوب در

در کل چهارچوب از دو جنس فلزی و چوبی ساخته می شود که در بحث درب ضد سرقت باید از جنس فلز ، آهن . یا فولاد باشد تا مقاومت لازم در برابر هرگونه آسیب را داشته باشند.چهارچوب های درب ضد سرقت از دو تیرک عمودی و افقی مانند درب های معمولی تشکیل می شود که روی آن را رنگ می کنند .این رنگ مخصوص به صورت پودری الکترواستاتیک روی درب پوشیده می شود و بعدحرارت داده می شود تا در برابر خط و خش مقاومت لازم را پیدا کند.

عایق درب ضد سرقت

قفل ضد سرقت

یکی دیگر از اجزای اصلی درب ضد سرقت قفل درب می باشد که باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد زیرا بدون یک قفل درب ضد سرقت به یک درب معمولی با امنیت بسیار پایین تبدیل می شود.

درب های معمولی فقط دارای یک محل برای قفل می باشند اما قفل درب ضد سرقت از چند جا به چهارچوب قفل می شود. بعضی از این قفل ها در برابر برش و یا اسید مقاوم هستند .در حالت استاندارد یک قفل در بالای دستگیره نصب می شود که به قفل شب بند معروف است و قفل پایین که قفل اصلی درب ضد سرقت می باشد که در انتخاب بهترین کیفیت دقت نمایید.

در بازار قفل های ضد سرقت متنوعی مانند اثر انگشتی ، کارتی ، رمز دار یافت می شود . برای اطلاعات بیشتر به مقاله " آشنایی با انواع قفل درب ضد سرقت و امنیتی " مراجعه کنید.

 

قفل درب ضد سرقت

روکش درب ضد سرقت

روکش درب ضد سرقت می تواند از جنس چوب ، ام دی اف (MDF) ، فلز ، شیشه ، رویه پی وی سی (PVC) ، چرم ، HDF سفارش داده شود. این روکش ها در کشور ترکیه و یا اروپا تولید می شود. در ایران درب ضد سرقت روکش چوبی برای منازل استفاده می شود که بنا به درخواست مشتری ضخامت تعریف می شود که معمولا بین 8 تا 10 میلیمتر می باشد.این جنس چوب طبیعی از درخت گردو و یا راش به دلیل مقاومت بالای این درختان از پرطرفدارترین جنس به کار رفته در درب های ضد سرقت می باشند.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله "آشنایی با انواع ورقه های روکش درب ضد سرقت" مراجعه کنید

کلید درب ضد سرقت

یکی از اجزای اصلی درب ضد سرقت کلید آن می باشد .ساختار کلید در انواع درب ضد سرقت با هم فرق می کنند.معمولا قفل درب ضد سرقت با توجه به کشور سازنده آن تعداد کلید ها متفاوت می باشد در بعضی 7 کلید که 5 عدد آن اصلی و 2 عدد کلید کارگری می باشد.

در ادامه می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله های زیر رجوع کنید : درب ضد سرقت چند کلید دارد

لولا درب

اگر به نحوه نصب شدن درب ضد سرقت توجه کرده باشید ، لولای درب یکی از اجزایی می باشد که تقریبا جلوی دید کسی نمی باشد و در چهارچوب درب پنهان می کنند تا از نفوذ سارقین با آسیب زدن به لولا از طریق اهرم کردن ، جلوگیری شود.

جنس لولا ی درب ضد سرقت باید از مواد مقاوم و مستحکم ساخته شده باشد تا بتواند وزن درب را تحمل کند .معمولا برای درب ضد سرقت از سه لولای بلبرینگ استفاده می شود.

انواع درب های امنیتی ضد سرقت در ایران

انواع درب ضد سرقت موجود در ایران سه نوع درب به فروش می رسد. کشورهای سازنده این نوع درب امنیتی ایران ، ترکیه ، چین و ایتالیا می باشد. شما می توانید با توجه به ویژگی درب ضد سرقت انتخابی خود و بودجه مورد نظر اقدام به خرید کنید .

قیمت درب ضد سرقت

درب ضد سرقت ایتالیایی :

از لحاظ قیمت نسبت به دیگر رقبا از قیمت بالایی برخوردار می باشد زیرا کیفیت و ساختار این نوع درب کاملا متفاوت می باشد.البته با توجه به افزایش قیمت دلار و یورو در  سال های اخیر قیمت این درب ایتالیایی بالا رفته و ممکن است در بازار به سختی در دسترس باشد.

درب ضد سرقت ترک :

این نوع درب ها در کشور ترکیه تولید می شود و به لحاظ بالا بودن کیفیت، قیمت آن نیز به طبع بالا می باشد .البته نسبت به مدل ایتالیایی خود ارزان تر می باشد.استحکام و دوام بالای درب ضد سرقت ترک باعث شده تا در برابر زلزله و آتش سوزی مقاوم باشد .این نوع درب ضد سرقت ترک دارای یک پنل ویا اسکلت فولادی ست که ما بین دو ورقه فولادی دیگر قرار می گیرد.وجود پین های فولادی در چند قسمت درب و اتصال آن به چهار چوب باعث شده تا ساختاری غیر قابل نفوذ ایجاد شود.

تنوع رنگی و طرحی بسیار لوکس این نوع درب ضد سرقت از ویژگی های بارز نوع ترک آن محسوب می شود که با هر سلیقه ای سازگار می باشد.

درب ضد سرقت چینی :

از این نوع درب در ایران با قیمت نسبتا پایینی یافت می شود اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت که به دنبال قیمت پایین ،کیفیت آن نیز پایین می باشد.

درب ضد سرقت ایرانی :

این درب وطنی از قیمت متوسطی برخوردار می باشد و حتی می توان گفت که قیمت آن از مدل ترکی آن پایین تر ولی به لحاظ کیفیت از مدل چینی خود بسیار بالاتر می باشد و چون در ایران تولید می شود قیمت آن از درب ضد سرقت ترکی پایین تر است.

مقاله های زیر مجموعه درب ضد سرقت

نصب و آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت - به دلیل استحکام و مقاومت بالای ساختار درب ضد سرقت، استفاده از این نوع درب...

ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی

ابعاد درب ضد سرقت ترک ، چینی، ایرانی استاندارد، ابعاد درهای ضدسرقت یک لنگه و دولنگه موجود در بازار،نکات مهم در...

آیا تعویض درب قدیمی یا معمولی با درب ضد سرقت...

آیا تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت امکان پذیر است؟آیا تعویض درب معمولی و چوبی با درب ضد سرقت بدون تخریب انجام می...

درب ضد سرقت چینی،ویژگی های و ساختار درب ضد...

درب های ضد سرقت چینی جز پرطرفدارترین درب های امنیتی در ایران بعد از درب ضد سرقت ترک می باشند.چه دلیلی باعث شده است...

کلید کارگری درب ضد سرقت چیست - تعداد کلید...

تعریف کلید کارگری درب ضد سرقت ، کلید کارگری درب ضد سرقت چیست ، چگونه کلید کارگری امنیت درب را افزایش می دهد ، درب...

آموزش نصب انواع درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت کمی با نصب درب های معمولی فرق دارد .بنابراین قبل از خرید درب ضد سرقت نسبت به نصب آن آگاهی لازم را...

درب ضد سرقت ترک اصل و مونتاژ ایران

در بازار درب های ضد سرقت بهترین و بالاترین کیفیت از نظر مشتریان و مصرف کنندگان این نوع درب ، بدون شک درب های ضد...

انواع درب ضد سرقت ترک،چینی،ایرانی،در ضد...

در بازار ایران انواع درب ضد سرقت از ایرانی و چینی و ترک گرفته تا جنس فلزی  و چوبی و ... که ممکن است...

طریق نصب،خرید و تعویض انواع قفل درب ضد سرقت

همانطور که در بخش آشنایی با اجزای درب ضد سرقت گفتیم قفل یکی از بخش های لاینفک درب می باشد که اگر به درستی انتخاب...