ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی

ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی
star for rating star for rating star for rating star for rating star for rating (1 نفر) | 186 بار دیده شده | تاریخ انتشار: ۱۴۰۰-۰۱-۳۰ |

یکی از مهم ترین و ضروری ترین مولفه های اصلی در انتخاب و خرید درب ضد سرقت، ابعاد درب ضد سرقت می باشد . حال در بازار انواع درب های ضدسرقت ترک ، چینی و ایرانی موجود میباشد که هرکدام ابعاد و اندازه های متفاوتی دارند. بنابراین قبل از انتخاب درب مورد نظر باید حتماً ابعاد چهارچوب درب مورد نظر را اندازه بگیرید. مخصوصاً زمانی که اقدام به تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت می کنید . در این مقاله روش های اندازه گیری ابعاد درب را در ادامه خواهیم گفت.

درهای ضدسرقت به دو صورت استاندارد و سفارشی ساخته می شود که امروزه بیشتر بر حسب نیاز مشتریان و بازار اقدام به ساخت درب ضد سرقت می‌کند.

ابعاد سفارشی درب ضد سرقت

مشتریان می توانند بر حسب نیاز خود ابعاد را سفارش دهند ، اما عرض درب نباید بیشتر از ۱۲۵ سانتیمتر باشد. در صورت سفارش بیشتر از این اندازه باید درب های ضد سرقت یک و نیم لنگه و یا دو لنگه استفاده شود.

ابعاد درب ضد سرقت ترک اصل

درب های ضد سرقت ترک جزء پرطرفدارترین درب ها در میان درب های ضد سرقت هستند که کیفیت بسیار بالایی دارند.

ابعاد درب ضد سرقت ترک اصل (ترکیه ای) ۲۱۰ سانتی متر در ارتفاع  و ۱۰۵ سانتی متر عرض آنها سفارش داده می‌شود ، اما به دلیل اینکه این اندازه بعدها توسط سفارش دهنده های ایرانی تغییر پیدا کرد ، ابعاد درب ضد سرقت ترک به اندازه های ۲۱۰ سانتی متر ارتفاع  و عرض ۱۱۰ سانتی متر ساخته و وارد کشور شد .

در حالت کلی ارتفاع درب ضد سرقت ترک اصل معمولاً از ۲۰۵ تا ۲۲۰ سانتیمتر متغیر و عرض آن از ۱۰۵ سانتی متر ۱۱۸ سانتی متر ساخته می شوند که بستگی به شرکت سازنده آن در کشور ترکیه دارد .

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی

ابعاد درب ضد سرقت ایرانی توسط تولیدکنندگان مختلفی تولید و ساخته می‌شود. بنابراین ابعاد خاص و منحصر به فردی ندارند و نمی توان اندازه های دقیقی برای ساخت درب در نظر گرفت .

فروشندگان و تولیدکنندگان درب ضد سرقت ایرانی با توجه به نیاز های مشتریان و بازار اقدام به ساخت درب می کنند برای مثال یکی از ارتفاع های درب ضد سرقت ایرانی ۲۱۵ سانتی متر است که معمولاً 6 الی 7 سانتی متر برای چارچوب بالا از این عدد کسر می‌شود و مقدار باقیمانده در واقع اندازه مفید است که در را باز و بسته می کنید.

معمولا برای عبور از اجسام سنگین و عریض مانند یخچال و یا مبلمان نیاز است عرض درب ضد سرقت ایرانی طوری طراحی بشود که بتوانید وسایل را عبور دهید . برای عرض درب ضد سرقت به طور کلی از حدود 105 سانتی متر تولید می شود که حدود 6 الی 7 سانتی متر از چهارچوب چپ و راست کم می شود و عدد باقی مانده همان عدد خود درب است که به صورت فیزیکی باز و بسته می شود .

ابعاد درب ضد سرقت چینی

ابعاد درب ضد سرقت چینی یک لنگه در اندازه‌های ۲۱۰ و ۲۰۵ سانتیمتر در ارتفاع و ۱۰۵ سانتی متر عرض آنها در بازار به فروش می‌رسد.  معمولاً اندازه مفید بازشوی درب در حدود ۹۰*۹۲ می باشد.

ابعاد درب ضد سرقت چینی دو لنگه

ابعاد درب ضد سرقت چینی دو لنگه در بازار کمی متفاوت هستند. تمامی دربهای ضد سرقت چینی در ارتفاع ۲۰۵ ساخته می‌شود ولی عرض آن دارای سایز ۱۱۷ الی ۱۲۰ سانتیمتر در بازار یافت می شوند .البته چند سانتی متر اختلاف دربهای ضد سرقت دو لنگه ای چینی زیاد نمی باشد که می توانید با سایز دلخواه سفارش دهید .

درب ضد سرقت چینی که با عرض ۱۲۰ سانتیمتر به فروش می رسد به درب ضد سرقت یک و نیم لنگه ای چینی  شناخته می شود.

 

محصولات مرتبط ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی

مقاله های مرتبط ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی

آشنایی با انواع روکش درب ضد سرقت

آشنایی با انواع روکش درب ضد سرقت

روکش درب ضد سرقت یکی از اجزای اصلی درب ضد سرقت می باشد که باید توجه ویژه ای به آن داشت. درب ضد سرقت از دو روکش که بیرونی ترین لایه درب ضد سرقت می باشد ساخته می شود.

نصب و آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

نصب و آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت

آموزش نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت - به دلیل استحکام و مقاومت بالای ساختار درب ضد سرقت، استفاده از این نوع درب در خانه‌های نوساز امری قطعی شده است و می توان گفت امروزه در بسیاری از آپارتمان ها از درب ضد سرقت استفاده می شود.

آموزش نصب انواع درب ضد سرقت

آموزش نصب انواع درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت کمی با نصب درب های معمولی فرق دارد .بنابراین قبل از خرید درب ضد سرقت نسبت به نصب آن آگاهی لازم را کسب کنید تا ابعاد درستی از درب را سفارش دهید.

انواع درب ضد سرقت ترک،چینی،ایرانی،در ضد سرقت چوبی،فلزی،PVC ...
نظرات شما درباره ابعاد درب ضد سرقت ترک، ایرانی، چینی
امتیاز: